Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-03-28 13:49:57
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Polska dla Polaków, Ziemia dla ziemników!
PostNapisane: 2010-11-13 23:30:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Kilka lat temu w naszym pięknym, nadwiślańskim kraju rządziła koalicja PiS-LPR-Samoobrona. Wszyscy żyli w szczęściu i dostatku, pod światłym przewodnictwem partyjnych liderów. A i sami politycy jakby szczęśliwsi niż dziś. Jarek cieszył się z CBA, Zytce rosło PKB, Zbyszek nagrywał swoich kolegów i donosił na nich do prokuratury, Antoś wyzywał wszystkich od szpicli i radzieckich agentów, Ludwiczek paradował z psem po sejmie, Andrzejek brylował w telewizji. Tylko Romek był smutny i osowiały. Wszystkie resorty wykazywały się aktywnością, a jego ministerstwo nie miało żadnych sukcesów. Romek postanowił nie być gorszy niż koleżanki i koledzy i wpadł na cztery pomysły. Pomysł pierwszy, to szkolne mundurki. Wszyscy wiemy jak to się skończyło. Jednak ten pomysł był jedynie częścią większego projektu- "Zero tolerancji dla przemocy w szkołach". Wtedy Romka wyśmiano, dziś jak się poczyta gazety, to skala przemocy i okrucieństwa wśród uczniów przeraża. Pomysł trzeci to amnestia dla maturzystów, również wyśmiana, zupełnie nie rozumiem czemu. Sam robiłem maturę bodajże rok czy dwa lata po objętych amnestią rocznikach i za nic nie rozumiem fali protestów jakie wywołał ten pomysł. Przecież amnestia była dobrowolna i jeśli ktoś na przykład nie wybierał się na studia, a powinęła mu się noga na jednym egzaminie to nie musiał tracić roku, tylko skorzystać z amnestii i choćby pójść normalnie do pracy mając średnie wykształcenie. I wreszcie pomysł czwarty, o który w gruncie rzeczy się rozchodzi. Romek postanowił wprowadzić do szkół przedmiot o nazwie "Wychowanie patriotyczne". Przedmiot ów miał nauczać dzieci i młodzież czym jest patriotyzm oraz miłość do ojczyzny, coś na pograniczu historii i WOS-u, tylko zogniskowane na sprawy polskie. Pomysł- jak i trzy poprzednie pomysły Romka- upadł. A szkoda.

Kilka dni temu, 11 listopada obchodziliśmy najważniejsze święto państwowe w Polsce, "Dzień Odzyskania Niepodległości". Åšwięto podniosłe i radosne, choć niestety w naszym kraju obchodzone raczej na martyrologiczną modłę. Zawsze żałowałem, że kopiujemy z zachodu, głownie z USA święta i obrządek, jak np Walentynki czy Halloween, a nie możemy cieszyć się niczym Amerykanie w dniu ich święta niepodległości 4-tego lipca. U nas jest żałoba i patetyczne gadki, zamiast wielkiego festynu i tłumu roześmianych dzieciaków upierniczonych cukrową watą. Ludzie powinni się cieszyć, wybiec na ulice z radosnym okrzykiem. Niestety, w Warszawie wyszli, ale bynajmniej nie z radosnym okrzykiem, a ksenofobicznymi hasłami na transparentach i nienawiścią w oczach. Cała Polska mogła patrzeć jak banda idiotów rujnuje magię święta, które jak żadne inne powinno rodaków jednoczyć. Gadające głowy z telewizorni już nie mogły się doczekać kiedy poleje się krew, a tłum zetrze z siłami porządkowymi. Doczekali się. Jakież było moje zdziwienie, gdy zagadani przez dziennikarzy przedstawiciele obu demonstracji zaczęli nazywać się duchowymi spadkobiercami Narodowych Demokratów i PPS-u. Parafrazując słowa Marszałka, wam durnie kury szczać prowadzać, a nie demonstracje urządzać!

Dla mnie osobiście przywołana II Rzeczpospolita oraz okres zaborów ją poprzedzający to prawdziwa kuźnia patriotyzmu. Nigdy wcześniej i nigdy później na taką skalę nie obudził się w narodzie duch walki i umiłowanie wolności. Przez 123 lata przelewano krew, aby w końcu odzyskać ojczyznę i wolność. Owszem, podczas II Wojny czy w czasie komunizmu nie brakowało odważnych ludzi, jak choćby rotmistrz Witold Pilecki, który przedostał się do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu w celu zgromadzenia informacji na jego temat, po czym z niego uciekł i przekazał zdobyte dane aliantom. Niebywała odwaga i poświęcenie, ale to mimo wszystko były jednostki, mi natomiast chodzi o postawę całego narodu. Choć wykrwawiały się kolejne powstania, choć kolejne pokolenia rodziły się, gdy Polski nie było już na mapie, idea Wolnej Polski nie umarła, bo żył naród, gotowy oddać za nią życie bez wahania. Uczyli dzieci języka polskiego, polskiej historii i polskiej kultury. Na emigracji dumę Polakom przynosili Norwid, Chopin, Mickiewicz, Wyspiański. Polscy żołnierze walczyli pod sztandarem Napoleona, przelewając krew w zamian za obietnicę wyzwolenia ojczyzny. Mało kto wie, jak okrutnie legioniści obeszli się z podbitą Hiszpanią. Grody i forty brano głodem, osady które stawiały opór palono a ludność wyżynano w pień. Polacy siali taki postrach i cieszyli się tak złą sławą, że na sama wieść o ich nadejściu ludność porzucała dobytek i uciekała. Część hiszpańskich żołnierzy odmawiała stanięcia do bitwy z polakami wiedząc, że nie brali jeńców- woleli dezerterować. Polscy legioniści byli zdeterminowani, aby zakończyć kampanię w Hiszpanii jak najszybciej, aby ruszyć ku wyzwoleniu ojczyzny. Nie było czasu na wyrafinowaną wojnę. Szturmem zdobywali kolejne miasta. Do legendy przeszła szarża lansjerów na umocnione linie artylerii podczas ulewy. Kto czytał bądź oglądał "Ogniem i mieczem" ten pamięta, jak pod Å»ółtymi Wodami husaria grzęzła w błocie, a strzelcy kończyli dzieło zniszczenia. Tu jednak jazda przedarła się i zmusili przeciwnika od odwrotu, zmieniając tym samym bieg potyczki. Inne narodowości pod wodzą Napoleona uważały taki manewr za samobójstwo, Polacy po prostu ruszyli w bój z pieśnią na ustach. Nasze wojska dokonały w Hiszpanii wielu haniebnych czynów, lecz żołnierze mieli tego pełną świadomość, biorąc za nie odpowiedzialność i zrzucając je na karb wyższej konieczności, wyższej racji, wyższego dobra- ojczyzny. W końcu przyszedł upragniony dzień i Polska znów była wolna, po 123 latach wróciła na mapę świata.

Dwudziestolecie międzywojenne to czas zupełnie innego patriotyzmu niż zabory, patriotyzmu gospodarczego i ekonomicznego. Owszem, w międzyczasie mieliśmy wojnę z bolszewikami, jednak w gruncie rzeczy cywile byli skupieni na odbudowie zrujnowanego kraju. Terytorium każdego z trzech zaborów było zupełnie inaczej rozwinięte, różne rozstawy szyn utrudniały transport, powielały się instytucje bądź ich brakowało. Panował chaos. Åšcierały się ze sobą dwie polityczne frakcje o odmiennych wizjach. Ludzie z własnych pieniędzy finansowali odbudowy. Powstało przecież całe miasto Gdynia! Przedtem była to malutka rybacka osada, jednak Polska potrzebowała portowego miasta, a Gdańsk był Wolnym miastem, karykaturalnym tworem, bękartem Ligii Narodów. Ale Gdynia powstała, tak jak i szkoły, fabryki, zakłady pracy. Powstała Polska, niczym feniks z popiołów. Nawet wspomniane wcześniej zwalczające się frakcje, pomimo różnicy poglądów, zgadzały się co do jednego, a naród im przytakiwał- "Polska jest najważniejsza".

Dziś, kiedy słyszę to hasło z ust naszych polityków, to chce mi się rzygać. Kiedy patrzę na te złowrogie, tępe, zakrzepłe w srogości i złośliwości, nietknięte myślą oblicza to chce mi się rzygać i mam ochotę za Tomaszem Jastrunem wezwać do mordu na głupocie i zawiści w polskiej polityce, która propagandą podszywającą się pod patriotyczne ideały dzieli naród. A przecież patriotyzm to nic innego jak miłość, trochę głupia i szalona, bo kocha się pomimo wad i niedoskonałości. Niby są kraje ładniejsze, bogatsze, lepiej zorganizowane, ale jednak wolimy ten nasz kurwidołek. Szanujemy przy tym inne kraje i narody, wymieniając się z nimi dorobkiem kulturalnym i cywilizacyjnym. Dziś niestety do głosu dochodzą "prawdziwi patrioci", który są nikim innym, jak nacjonalistyczno-faszystowskim ruchem, którzy pod płaszczykiem pokojowych demonstracji nawołują do nienawiści. Na miejscu władz miasta nie wydałbym pozwolenia na takie przemarsze w dniu 11 listopada, bo to uwłacza godności tego święta, święta które ma naród jednoczyć, a nie podjudzać ksenofobiczne nastroje. Politykom jednak to pasuje i choć sami na wiecach pitolą o pojednaniu, to zaraz w wywiadzie obsmarowują politycznych oponentów. Naród dzieli się na dwa obozy przedzielone bezdennym rowem, w który wpadają wszyscy niezdecydowani i niezainteresowani wojną polsko-polską.

Stąd też moje wspomnienie o Romku i jego "Wychowaniu patriotycznym", bo politykom bardzo by się przydało kilka lekcji na ten temat, i wyszktałciuchom i łże-elitiom, jak i dyplomatołkom. Dowiedzieliby się o stawianiu interesu państwa ponad własny, jak jeden z członków rodu Czartoryskich, który na własny koszt wytoczył proces państwu czeskiemu o Morskie Oko i tereny przyległe, aby zostały przyłączone do terytorium Polski. Wygrał, choć wydał na proces fortunę, dzięki czemu dziś możemy Morskie Oko co roku zasypywać tonami śmieci i stać w kilkugodzinnych kolejkach na Giewont. Dzięki niemu i jemu podobnym, żyjemy dziś w wolnym kraju, czerpiąc ze zdobyczy demokracji. Swoją drogą, zawsze mnie bawiło, gdy politycy w kampanijnych spotach nawołują do budowania Drugiej Irlandii, Trzeciego Tokio, Czwartego Rzymu. A czemu nie zbudować Polski? Zwykłej, normalnej, swojskiej, trochę zakręconej, przaśnej, takiej dla ludu? Nie dajcie się wciągać w polityczne gierki paranoików z przerostem ambicji i skrzywionym postrzeganiem rzeczywistości. To wy na co dzień budujecie ten kraj i swoją przyszłość. Szanujcie więc swoja małą ojczyznę, która tak wiele przeszła, aby być tylko nasza...

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14 00:54:36 
Offline

Dołączył(a): 2006-08-17 21:05:15
Posty: 1116
Lokalizacja: dupa
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Brawo.

_________________
******************** Obrazek
Morik * Ksiadz_Rozpierducha * Deathy * James * Wurg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14 10:49:26 
Offline

Dołączył(a): 2007-09-07 11:08:05
Posty: 1832
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 11
dobre


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14 16:46:36 
Offline

Dołączył(a): 2009-09-02 18:16:34
Posty: 570
Lokalizacja: rdm
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 1
Nic dodać nic ująć .^^


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14 17:23:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-03-10 19:16:07
Posty: 182
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 2
A co tam pisze?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14 18:41:23 
Offline

Dołączył(a): 2008-08-24 19:51:42
Posty: 3458
Płeć: Nieokreślona
Pochwały: 74
Jest napisane.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14 19:39:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-03-10 19:16:07
Posty: 182
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 2
oł zabolał mnie :( nie macie co robic? :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14 20:21:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Cycu, tam jest dużo dla mądrych ludzi, niestety nie dla Ciebie.

Do rzeczy...


Heh mam prawie 200 nr na GG i nikt 11 listopada nie miał wzmianki o tym(opisu głupiego chociażby).... po za 1 osobą i to był o dziwo 16 latek(młody człowiek, ale na poziomie - prawie tak samo mądrze pisze jak ty Zwierz@K), a tak wyglądała rozmowa z nim(urywek ;P)

Cytuj:
Kitek
2010-11-11 16:59:01
nie napisałem że oglądając defiladę nie potrafiłem powstrzymać się od łez.<chodzi o opis - Cat>

Kitek
2010-11-11 16:59:55
niestety. Nawet w święto takie jak to.
2010-11-11 17:00:15
Nie potrafią uszanować tej daty i rzeczy jakie się działy. Brak komentarza.



i to było szczere.

Dla mnie ta data też dużo znaczy, bo zawsze lubię siadać z kawką przy swojej babci i słuchać godzinami jak to było za tamtych czasów :)


Co do samej polityki...już dawno przestało mnie to interesować, do głosowania chodzę i wybieram mniejsze zło ... ciężko mi ocenić kiedy było dobrze, czy za czasów Kwaśniaka z chorobą Filipińską czy Lecha(pewnie wybór prosty).

Jedno mnie tylko wnerwia... że politycy używają siły(nawet bandyctwa) by przejąć niby swoje włości, tu przykład w Szczecinie szanowne SD chcą sprzedać wille i wywalić ludzi którzy tam mieszkali przez 30 lat i byli dozorcami i nie dać im mieszkania.... na pal z takimi ! By w środku nocy włamywać się? To nie polityka, tylko bandytyzm.

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14 20:30:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Cat^ napisał(a):
Heh mam prawie 200 nr na GG i nikt 11 listopada nie miał wzmianki o tym(opisu głupiego chociażby).


Flagę się wywiesza, a nie opis na gadu daje...

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14 20:35:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
To ja to wiem... ale ogólnie Ci piszę, że nikt dzisiaj z młodych nie szanuje 11 listopada, dla nich to tylko dzień wolny od pracy/szkoły a taka osoba jak przytoczyłem rozmowe to jest już coś, jakaś nadzieja.

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14 20:44:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-24 15:02:32
Posty: 561
Lokalizacja: WRz koło Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Flagę wywiesili moi rodzice, ja jakoś nigdy się do tego nie przykładałem a Ty Zwierzu swoim tekstem wywołałeś we mnie pewne poczucie winy, teraz czuję że to ja powinienem wywieszać flagę nie moi rodzice, powinienem pielęgnować patriotyzm.

Nie za bardzo wiem co było w czwartek bo dosłownie cały przespałem, ale z tego co czytałem ciekawie nie było :)

Czekam na kolejne artykuły :)

_________________
Odi profanum vulgus et arceo

Trusted list:
BPmasterPL
MaRBLeR
MrSiureX


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14 20:44:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-03-10 19:16:07
Posty: 182
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 2
haha :sleep:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14 22:15:15 
Offline

Dołączył(a): 2009-06-22 12:42:44
Posty: 107
Lokalizacja: z bloku..
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 1
no no, tekst dający do myślenia :) więcej takich...

_________________
Bo najlepszy mag, to nie ten który biega i bije ze staffa, ale ten który biega z tarczą i ksuje novkami ^^

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-15 17:27:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-02-18 22:58:59
Posty: 356
Płeć: Nieokreślona
Pochwały: 9
A czemu nie zbudować Polski?

Bo Polska taka jaka jest została pięknie wyprofilowana przez PZPR i zbudowana przy pomocy nowo wybranych władz(Rząd Tadeusza Mazowieckiego) ....
Idea budowy III RP która rozpoczynała się w 1989 roku ,geneza i walka o tę idee sięga dużo dłużej wystarczy poczytać Raport Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do Zbadania Działalności MSW ile osób walkę o tę idee przypłaciło życiem, budowę tę spaczono i pokierowano to tory zgoła inne.
wartości takie jak Polskość i patriotyzm utożsamiono z zaściankowością i pieniactwem , dążących do sprawiedliwości nazwano "niedouczonymi frustratami".Przez te lata starano się wpoić nam niską samoocenę bo przecież to co polskie jest złe i najgorsze ,a to co zachodnie/europejskie jest nowoczesne i zbyt idealne aby tę wielką wartość kwestionować.

Więc patrząc z tej perspektywy na formę kultywowania "Dnia Odzyskania Niepodległości" nie dziwię się jej , bo każda inna mogłaby dać to że jakaś cząstka nas nabierałaby dumy z bycia Polakiem...

Dla mnie osobiście , budującym faktem była próba Prezydenta L.Kaczyńskiego na pokazanie Polakom ,że my też potrafimy urządzić obchody( na miarę Polski) z których możemy być dumni i miałem małą nadzieję ,że obecny Prezydent będzie kontynuował to co spróbował ustanowić jego poprzednik ....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-15 17:46:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Aequitas napisał(a):
Bo Polska taka jaka jest została pięknie wyprofilowana przez PZPR i zbudowana przy pomocy nowo wybranych władz(Rząd Tadeusza Mazowieckiego) ....
Idea budowy III RP która rozpoczynała się w 1989 roku ,geneza i walka o tę idee sięga dużo dłużej wystarczy poczytać Raport Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do Zbadania Działalności MSW ile osób walkę o tę idee przypłaciło życiem, budowę tę spaczono i pokierowano to tory zgoła inne.
wartości takie jak Polskość i patriotyzm utożsamiono z zaściankowością i pieniactwem , dążących do sprawiedliwości nazwano "niedouczonymi frustratami".Przez te lata starano się wpoić nam niską samoocenę bo przecież to co polskie jest złe i najgorsze ,a to co zachodnie/europejskie jest nowoczesne i zbyt idealne aby tę wielką wartość kwestionować.


Do rządów AWS-u jeszcze budowa III RP miała ręce i nogi, ale to co się potem zaczęło wyprawiać (prywatyzacje m.in.) to już woła o pomstę do nieba... Kolesiostwo, nepotyzm, gigantyczne łapówki, afera za aferą. A o ilu przypadkach takich działań nie wiemy? Ilu z was wie, że Tusku wraz ze swoimi kolegami na początku lat 90-tych o mały włos nie doprowadził do sprzedania amerykanom KGHM-u za równowartość 10 mln dolarów? Spółki, która rok rocznie przynosi miliardowe zyski do budżetu państwa i zapewnia ponad połowę budżetu Dolnemu Åšląskowi. Czyli za bezcen oddano by kurę znoszącą złote jaja. Nasi politycy nie wiedzieli co to kapitalizm ani jakimi prawami się rządzi, dlatego sprzedawali wszystko co popadnie nie patrząc perspektywicznie, zachodnie spółki za grosze przejmowały polskie zakłady, które na wolnym rynku byłyby dla nich silną konkurencją.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.042s | 18 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net