Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-03-28 23:34:57
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-03 17:49:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-30 13:57:01
Posty: 3190
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 4
Cytuj:
hehe i pewnie winkiem mszalnym popijales pod konfesjonalem :lol2:

no i zagryzałem tymi okręgłymi krakersami ;D

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Pokemony wróciły ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-03 18:01:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Tom_V napisał(a):
Tak właśnie uważam. Obydwie religie (te teoretycznie największe : islam i katolicyzm) wywodzę się od ludzi - tak zwanych "proroków" co to uważali się za boskich wysłanników (najwidoczniej za dużo trawy sie najarali). Inni uznali to co oni mówili za sensowne i zaczęli to rozpowszechniać. I tak z pokolenia na pokolenie coraz więcej - i powstało kilka miliardów wyznawców ;P. No ale jak ktoś wierzy to niech se wierzy - ale niech sobie swoję wiarę zachowa dla siebie a nie od najmłodszych lat wpaja się te brednie ludziom.


no wlasnie chodzi o to ze Biblie napisal sam Bog a nie ludzie :) ludzie byli tylko narzedziem. taka mala roznica. Nie wiem czy czlowiek bylby w stanie sam napisac ksiazke tak uniwersalna jak Biblia... Czy czlowiek wierzy czy nie, to juz jego wlasny wybor, ale religie tpowinno sie szanowac, chocby ze wzgledu na liczbe wyznawcow i to, ze kosciol (nie wazne ktory) pomimo zdazajacych sie patologii pomaga ludziom, czy to wlasnie po jakiejs tragedii gdy odchodzi ktos bliski, zbiorki darow dla potrzebujacych, dzialalnosc misjonarzy. Co do dzihadu... jakby nie patrzec to nie arabowie zaczeli... to podczas krucjat chrzescijanie zaczeli rabowac kraje muzulmanskie. Zeby zmobilizowac jak najwieksza liczbe wojsk wladcy krajow arabskich oglosili Swieta Wojne. Tak poprostu bylo im latwiej o nowych rekrutow, bo kazdy czul sie zobowiazany do walki, nie tylko za ojczyzne ale i za swoja wiare. Polacy tez walczyli o wiare, czy to wlasnie jak muzulmanie w XVI wieku staneli u naszych granic, czy podczas zaborow. Religia jest wielka sila, ktorej nie wolno lekcewazyc. Bowiem jednoczy ludzi, ktorzy pomimo roznego poziomu spolecznego, czy urodzenia staja sie rowni. A nabijanie sie z niej jest poprostu prostackie...

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-03 19:09:35 
Offline

Dołączył(a): 2006-10-17 08:34:51
Posty: 132
Lokalizacja: Rzeszow
Płeć: Mężczyzna
Zwierz@K napisał(a):
Tom_V napisał(a):
Tak właśnie uważam. Obydwie religie (te teoretycznie największe : islam i katolicyzm) wywodzę się od ludzi - tak zwanych "proroków" co to uważali się za boskich wysłanników (najwidoczniej za dużo trawy sie najarali). Inni uznali to co oni mówili za sensowne i zaczęli to rozpowszechniać. I tak z pokolenia na pokolenie coraz więcej - i powstało kilka miliardów wyznawców ;P. No ale jak ktoś wierzy to niech se wierzy - ale niech sobie swoję wiarę zachowa dla siebie a nie od najmłodszych lat wpaja się te brednie ludziom.


no wlasnie chodzi o to ze Biblie napisal sam Bog a nie ludzie :) ludzie byli tylko narzedziem. taka mala roznica. Nie wiem czy czlowiek bylby w stanie sam napisac ksiazke tak uniwersalna jak Biblia... Czy czlowiek wierzy czy nie, to juz jego wlasny wybor, ale religie tpowinno sie szanowac, chocby ze wzgledu na liczbe wyznawcow i to, ze kosciol (nie wazne ktory) pomimo zdazajacych sie patologii pomaga ludziom, czy to wlasnie po jakiejs tragedii gdy odchodzi ktos bliski, zbiorki darow dla potrzebujacych, dzialalnosc misjonarzy. Co do dzihadu... jakby nie patrzec to nie arabowie zaczeli... to podczas krucjat chrzescijanie zaczeli rabowac kraje muzulmanskie. Zeby zmobilizowac jak najwieksza liczbe wojsk wladcy krajow arabskich oglosili Swieta Wojne. Tak poprostu bylo im latwiej o nowych rekrutow, bo kazdy czul sie zobowiazany do walki, nie tylko za ojczyzne ale i za swoja wiare. Polacy tez walczyli o wiare, czy to wlasnie jak muzulmanie w XVI wieku staneli u naszych granic, czy podczas zaborow. Religia jest wielka sila, ktorej nie wolno lekcewazyc. Bowiem jednoczy ludzi, ktorzy pomimo roznego poziomu spolecznego, czy urodzenia staja sie rowni. A nabijanie sie z niej jest poprostu prostackie...




Taka roznica tylko ze my chrzescijanie wyszliscmy z tego zacofania i nie narzucamy nikomu swojej wiary ani nie zabijamy w imie boga :) wierzysz lub nie wiara zawsze byla do tlumaczenia ciemnocie zjawisk ktorych po prostu nie dalo sie normalne wyjasnic :) Słowiki ftw :/ nie nawize tych ped.alow ubranych na czarno !

_________________
:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-03 19:51:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-08-15 11:38:53
Posty: 1453
Lokalizacja: Łaz Vegas
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 2
ja sie ze zwierzem zgadzam ... szacunek dla czyjejs wiary sie nalezy ...


ja wierze, ze jak w koncu zdechne to bedzie jakis koles (nazwijcie go Bóg, albo Allah, albo jakkolwiek chcecie) ... bo tak troche ..., zyc z mysla, ze po smierci juz nic nie bedzie ...
co do reszty symboli/postaci/dogmatow i innych cudow odnosil sie nie bede ... po prostu zyje wg jakichs wlasnych regul (ogolnie przyjetych jako tzw. moralnosc .. chociaz nie zawsze) i tez nie chcialbym, zeby ktos sie nasmiewal z tego wg czego zyje ...

_________________
CrazyMary
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-03 19:56:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
tylko zauwaz ze praktycznie cala nasza kultura powstala wlasnie dzieki religii chrzescijanskiej. i kultura krajow arabskich jest o wiele starsza od europejskiej, jak u nas podcierali sie trawa to tam pisano juz na papierze...

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-06 14:56:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-08-28 16:13:16
Posty: 403
Lokalizacja: Milicz
Płeć: Mężczyzna
lutek napisał(a):
ja sie ze zwierzem zgadzam ... szacunek dla czyjejs wiary sie nalezy ...


ja wierze, ze jak w koncu zdechne to bedzie jakis koles (nazwijcie go Bóg, albo Allah, albo jakkolwiek chcecie) ... bo tak troche ****, zyc z mysla, ze po smierci juz nic nie bedzie ...
co do reszty symboli/postaci/dogmatow i innych cudow odnosil sie nie bede ... po prostu zyje wg jakichs wlasnych regul (ogolnie przyjetych jako tzw. moralnosc .. chociaz nie zawsze) i tez nie chcialbym, zeby ktos sie nasmiewal z tego wg czego zyje ...


w 100% popieram, jak juz ktos napisał człowiek musi w cos wierzyc, a jesli chodzi o wpajanie zasad wiary od najmłodszych lat...cuż nie wiem co o tym myslec, z jednej strony ucza ze w imie boga niewynnych sie wysyła do kostnicy, a inni ze trzeba byc dobrym ect.
Ale zasad nie można wpoić na siłe (mówie tu o wliczeniu oceni z religi do sredniej koncowej) wkońcu miłosci do boga na siłe nauczyc nie można.

Czy wiara polega na chodzeniu do kosciola uczestniczeniu we wszystkich nabożeństwach...?
Napewno po części tak, ale jesli ktos wierzy w istnienie boga, ma w domu krzyzyk, czyta Bible (nie tylko dlatego ze to dzielo literackie) ale ze wzgledu na prawdy wiary i uczestniczy w ważniejszych swietach, czy to ze np. nie chodzi do kosciola (co niedziele) wyklucza go z grona osob wierzęcych? Czy lepiej jak te mocherowe berety które chodza do kosciola bo inni patrza...
wg mnie wiara polega w zaleznosci od tego jak bardzo wierzymy w to co glosni.

_________________
JESTEM GNOJEM !!!
writer -> elwood :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-06 16:13:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-30 13:57:01
Posty: 3190
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 4
Cytuj:
w 100% popieram, jak juz ktos napisał człowiek musi w cos wierzyc

ja tam sam sobie jestem bogiem, nie potrzebuje czegoś takiego ;p

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Pokemony wróciły ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-06 16:25:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-27 23:21:15
Posty: 652
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 1
tez powiem 2 slowa od siebie wiekszym palantem jest ten co pisze 'f.uck allah' niz ten turas, ktory odszczekuje.
Allah to taki sam Bog jak i nasz. Troche szacunku dla wiary

mam nadzieje ela ze to nade mna to ironia :F

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-06 16:32:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-08-05 11:36:48
Posty: 2778
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 14
Cytuj:
tez powiem 2 slowa od siebie wiekszym palantem jest ten co pisze 'f.uck allah' niz ten turas, ktory odszczekuje.
Allah to taki sam Bog jak i nasz. Troche szacunku dla wiary

mam nadzieje ela ze to nade mna to ironia :F

bardziej mnie boli jak ktos jedzie moja mame, a na turkow tylko fuck your futher u fu.k allah dziala. wiec sry bro jak musze to jade. W gruncie to tylko male dzieci to boli, duze turki sa juz tak pojechane przez zycie ze nie da sie ich styrac, no chyba ze napiszesz English pls, to sie konczy rozmowa.

_________________
http://i88.photobucket.com/albums/k176/ ... /pacan.jpg
Something we are attach, the one thing we dying for... Nothing but pain stick in this game, searching the fortune, fame...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-06 16:34:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-27 23:21:15
Posty: 652
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 1
Pacanson napisał(a):
no chyba ze napiszesz English pls, to sie konczy rozmowa.

wtedy jest "ok" :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-06 16:58:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-08-05 11:36:48
Posty: 2778
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 14
loris napisał(a):
"ok"

na bera po english pls, koniec rozmowy jakby nigdy jej nie bylo XD

_________________
http://i88.photobucket.com/albums/k176/ ... /pacan.jpg
Something we are attach, the one thing we dying for... Nothing but pain stick in this game, searching the fortune, fame...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-06 17:03:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-08-28 16:13:16
Posty: 403
Lokalizacja: Milicz
Płeć: Mężczyzna
Mi dalej pisza po turecku i mysla ze wszystko rozumiem...ofc nie zawsze

_________________
JESTEM GNOJEM !!!
writer -> elwood :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-06 18:29:37 
Offline

Dołączył(a): 2007-04-05 11:49:56
Posty: 558
Lokalizacja: ze wsi ^_^
Płeć: Mężczyzna
Pacanson napisał(a):
loris napisał(a):
"ok"

na bera po english pls, koniec rozmowy jakby nigdy jej nie bylo XD

Tez gram na bera...
WriTer napisał(a):
Mi dalej pisza po turecku i mysla ze wszystko rozumiem...ofc nie zawsze

i jest cos takiego... jakis turek z postacia jeszcze z przed FD(zółty nick Kurczak :D)
pisał mi "kasarmýsýn pls" non stop :S
a ja ni ... nie wiedziałem o co mu biega :S

_________________
http://img.userbars.pl/24/4775.jpg
http://img.userbars.pl/53/10569.gif


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-06 19:45:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-08-05 11:36:48
Posty: 2778
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 14
wi0chm3n napisał(a):
Pacanson napisał/a:
loris napisał/a:
"ok"

na bera po english pls, koniec rozmowy jakby nigdy jej nie bylo XD

Tez gram na bera...

to super XD

_________________
http://i88.photobucket.com/albums/k176/ ... /pacan.jpg
Something we are attach, the one thing we dying for... Nothing but pain stick in this game, searching the fortune, fame...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-07 18:09:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-12-29 14:59:07
Posty: 391
Lokalizacja: Jasełko
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Pacanson napisał(a):
wi0chm3n napisał(a):
Pacanson napisał/a:
loris napisał/a:
"ok"

na bera po english pls, koniec rozmowy jakby nigdy jej nie bylo XD

Tez gram na bera...

to super XD


o lol xD za duzo trawy ?? ^^

_________________
Naprzód armio naprzód gnaj
Nigdy nie trać wiary w to
By królewski objęć tron

Obrazek


Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.047s | 17 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net