Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-03-29 00:53:59
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-07 23:49:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-22 14:31:19
Posty: 8750
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 127
to jest prawo teoretyczne... a ilość powtórzeń masz dokładnie taką samą, nie ważne czy wymieniasz 2000 naraz czy 2000 pojedynczo.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-07 23:55:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
no ale chyba lepiej wymienić podrząd 225 sztuk(bo tyle mieści się około w Inn+inventory z magic bagami) niż co 10-12 minut 25 sztuk ? bo nie wiem aż tak dokładnie jak działa system wymiany, ale chyba łatwiej o dropa tą pierwszą metodą, co wielokrotnie pokazywały statystyki

No dużo też od szczęścia zależy, miałem 48lvl i dużo kamieni leciało, ale prawie nic fragów a jak już to te najgorsze, a jak się zdelevelowałem do 35 to znowu zaczęły mi lecieć jelousy i slothy, ale z kolei trochę mnie kamieni czy MSów(które i tak gówno dają :P)

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-08 00:03:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-22 14:31:19
Posty: 8750
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 127
prawdopodobieństwo na dropa jest zawsze takie samo, nie ważne ile wymieniasz. Dokładnie tak samo działa Anvil, to jest tylko i wyłącznie psychologiczna "gierka" - o spaliłem już 5, to teraz musi wyjść.

oczywiście, że łatwiej wymieniać całe inn, niż po 1, ale to kwestia wygody, nie daje ci lepszego dropa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-08 00:07:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Czyli że drop nie jest zależny od momentu, że przez 5 minut może dużo fajnych rzeczy polecieć, a przez godzine nic ? tylko od kolejki, która jest powiedzmy dana dla DC premy ? bo bez premowcy powinni teoretycznie mieć gorszego dropa

Tak jak na dropie z mobów np AoC w godzine wpadnie z 5-6 Busów, a w inną godzine 1-2

lub jak kiedyś cardinale biłem to miałem 60-70 owoców, a innym razem 100 w godzine ;P

Przydałoby się w końcu dowiedzieć od czego to zależy

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-08 00:16:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-22 14:31:19
Posty: 8750
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 127
jest % szansa, że ci coś poleci z każdego. Trafiasz w te procenty - dostajesz, nie trafiasz - nie dostajesz, tyle.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-08 00:58:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-11-02 22:47:04
Posty: 1503
Lokalizacja: Południe ;]
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 66
ściema to kopanie.
tak samo ms.
w ost dzien prem mi old roc poleciał wczesniej nic no po kilkaset "k" czasem old.
co do kopania dc fleshe też nic nie dają czasem bez tego mi coś wypadło fajnego jak zapomniałem odpalić.
dziś np chwilę kopalem i z 1 inv 2 busy z kilku gold a czasem 2 inv pod rząd i nic.

moja statystyka.
Jak i tak siedzisz dużo na kompie bierz dc prem i kop to zarobisz jak jesteś zabiegany to nie warto.
jak kupowałem dc prem stała 50-60 teraz ze 100 no już widze spadły znowu na 85 exp nie wiem jak dc.
jedno jest pewne zależy od szczęscia.
najlepiej jakby każdy kopiący zapisywał all dobry drop i ilość wymienionych i te % by się obliczyło.

dla każdego kopacza
S> "kilka" magic hamers sluży do rpr taniej wychodzi na zwykłym i na golden. więcej w dziale targowisko ;)

_________________
Trade http://img825.imageshack.us/img825/8610/beztytuuacb.png
Numid napisał(a):
PC bym poprosił, takie schludne w tylu Coalition'a :D

Ramsey napisał(a):
Za wycenę w stylu Coalitiona byłbym wdzięczny xP

NovaS napisał(a):
napisze cos w stylu Coalitiona

Ronin napisał(a):
Jak Coalition zrobi wycene to nie ma ch...we wsi ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-08 01:20:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Teraz po tym dlvlu z ciekawości zrobiłem metodą na wymiane od razu, co lepsze(poty mana od 480 wzwyż, 720 hpki i ciastka) do magic baga, a reszte śmieci do kosza i z 2h(ze stoperem) po 225 Ore:

7x Crude
3x Crystal
2x Opal
5x TS
1x Green Chest
1x Blue Chest
1x Fragment Of Gluttony
1x BUS

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-08 01:46:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-07-23 16:53:23
Posty: 973
Lokalizacja: woj. opolskie
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 8
Prawo wielkich liczb mówi tylko o takim czymś:

Załóżmy, że mamy 1% na good dropa. Gdy wymienimy 100 to powin wyjść 1, a może wyjść zero, może wyjść 10. Jak wymienimy 1000 powinno wyjść 10, ale może wyjść 0 może wyjść 50 ( lecz tu 0 już jest mało prawdopodobne). Gdy zaś wymienimy np 1000000 to powinno wyjść 10000, może wyjść z dużym prawdopodobieństwem np 7000-13000, ale 0 może wyjść dalej lecz przy takiej dużej ilości prób takie niskie ilości sukcesów są raczej nierealne.

No i co powiedzieć, jak ktoś wymienia dużo to mniej więcej otrzyma tyle co z % powinno wyjść, jak ktoś wymienia mało to może mieć fart i sie uda, a może 100 razy się nie udać.
Polecam tu poczytanie o rozkładzie dwumianowym, teraz niestety nawet na maturze rozszerzonej z matematyki o nim nie ma.

Lecz przy wymienianiu 1x 1000 czy 100x 10 mogą być jedynie takie różnice, że komputer nie generuje liczb losowych lecz pseudolosowe ( jest to deterministyczny ciąg liczb, który jest okresowy ( okres przeważnie jest duży, np długości 250 000)) programista może jedynie manipulować wyrazem ciągu, tudzież wyraz może zależeć od milisekund (mikrosekund) w czasie serwera.

Nikt chyba nie wie jaki jest algorytm losowania w ko, ale może się zdażyć, że np wyraz startowy tego ciągu jest ustalany po resecie serwera, po czym wszystkie dropy, wymiany, upgrady, dmg i inne elementy losowe są kolejnymi wyrazami ciągu. Lub jest też możliwość połączenia tego z braniem czasu systemowego.

Jedyny argument pozwalający na zaprzeczenie statystyki w tym przypadku to jest taki, że jak robimy od razu 1000 wymian ( sami) to mamy "uczciwe losowanie". A gdy wymieniamy po 10 i robimy przerwy to w momencie tych przerw ktoś nam zabiera dobrego dropa, po czym my znów dostajemy słabego. Lecz, żeby to mogło mieć odchył od tego co wskazuje statystyka, osoba "podkradająca" musiałaby wiedzieć kiedy jest dobry drop. Gdy tego nie wie, to metody wymiany nie robią różnicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-09 00:01:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-11-25 09:27:41
Posty: 91
Płeć: Mężczyzna
Cat^ napisał(a):
miałem 48lvl i dużo kamieni leciało, ale prawie nic fragów a jak już to te najgorsze, a jak się zdelevelowałem do 35 to znowu zaczęły mi lecieć jelousy i slothy, ale z kolei trochę mnie kamieni czy MSów


ja mam aska 48 lvl i wczoraj w pol godziny polecial mi frag of avarice i jealousy.
przedwczoraj dostalem tylko jednego fraga - arrogance.
czasem moge kopac caly dzien i dostac 1 -2 busy, a np. tydzien temu dostalem 4 busy jednego wieczora (w przeciagu jakis 2 godzin)
zdarza sie, ze w kilku wymienionych inv z rzedu nie dostane rzadnego kamyczka, moje najlepsze inv (jakies 25 ore) dostalem 4 crude i 1 crystal.
wymieniam wszystko od razu, dla mnie jest to wygodniejsze.
oczywiscie probowalem twojego sposobu Cat, probowalem kopania w EMC jak i w moradon, wymiany u roznych pitmanow. Po ponad dwudziestodniowym doswiadczeniu w kopaniu stwierdzam, ze drop jest losowy, wszelkie "zabobony" maja taki sam sens jak wlozenie sobie w dupe kroliczej łapki.
Moim zdaniem przy kazdym wymienionym ore jest jakis % szansy na dany item, ten % jest zawsze taki sam - niezalezny od sposobu kopania, miejsca kopania ani od sposobu wymiany.

dajmy na to, ze na otrzymanie fragment of rage jest 0,5% szansy.
na chlopski rozum po wymianie 200 ore na 100% dostaniemy ten fragment.
pytanie jest takie, w ktorym ore dostaniemy tego fraga? teoretycznie, zeby wyszlo równo 0,5% szansy, powinnismy go dostac z ostetniego (dwusetnego) ore. co jesli dostaniemy go z pierwszego ore ? wtedy bedziemy mieli bardzo powazne podstawy to twierdzenia, ze mamy stuprocentowa szanse na tego fraga. co jesli wymienimy 25000 ore i nie dostaniemy zadnego z fragow? czy to bedzie znaczyc ze fragi przestaly leciec z kopania? oczywiscie ze nie, jesli z pierwszego wymienionego ore nie dostalismy wspomnianego fraga of rage, to szansa na otrzymanie go z drugiego ore nie jest wieksza - jest dokladnie taka sama! według mnie glupie jest twierdzenie, ze jesli wymienilem 1000 ore i nie dostalem nic dobrego, to nastepnym razem napewno cos dostane. szansa jest zawsze taka sama, jeden ore jest niezalezny od drugiego. mozemy z 25000 ore nic nie dostac, ale mozemy z jednego inv dostac kazdy rodzaj fraga i chesta. to wszystko jest losowe i zalezy od dziwnego zjawiska zwanego szczesciem.

mam nadzieje ze wszyscy ktorzy doczytali zrozumieja o co mi chodzilo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-09 00:16:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-11-02 22:47:04
Posty: 1503
Lokalizacja: Południe ;]
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 66
doczytałem ledwo :D
no też tak myślę
sposób kopania (miejsce kopania/wymiany/sposób czy inv czy inn) jest obojętny.
+ trzeba wziąć pod uwagę innych graczy wymieniających.
najbardziej nie lubiłem jak wymieniałem i nic a ktoś dostawał "kilka item" ale w sumie nie wiedziałem jakich.
sam nie wiem czy to kopanie jest opłacalne jednak trzeba co te 10min wymieniać te Goldy i to jest czasochłonne na merchu nie musimy być co 10min.
no ale co kto woli.

_________________
Trade http://img825.imageshack.us/img825/8610/beztytuuacb.png
Numid napisał(a):
PC bym poprosił, takie schludne w tylu Coalition'a :D

Ramsey napisał(a):
Za wycenę w stylu Coalitiona byłbym wdzięczny xP

NovaS napisał(a):
napisze cos w stylu Coalitiona

Ronin napisał(a):
Jak Coalition zrobi wycene to nie ma ch...we wsi ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-09 16:04:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-07-23 16:53:23
Posty: 973
Lokalizacja: woj. opolskie
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 8
Cytuj:
dajmy na to, ze na otrzymanie fragment of rage jest 0,5% szansy.
na chlopski rozum po wymianie 200 ore na 100% dostaniemy ten fragment.


Widzę, że ktoś nie przeczytał o rozkładzie dwumianowym ;p, więc odrobiłem za was zadanie domowe i napisałem makro w excelu liczące. Zapewne wam się przyda.


Plik excela można pobrać tutaj:
http://wyslijto.pl/plik/m8dkq9ws7j

Po wpisaniu danych p,n,k naciskamy ctrl+Q by właczyć makro, oczywiście trzeba mieć w excelu zezwolenie na używanie makr.

Dla danych, gdzie prawdopodobieństwo sukcesu jest 0,5% i mamy 200 prób wyniki są następujące: 36,88% szansy na dokładnie jeden sukces. 63,3% szansy na otrzymanie conajmniej jednego sukcesu. Więc nie wiem skąd wziąłeś 100% ;p.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-09 17:12:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-11-25 09:27:41
Posty: 91
Płeć: Mężczyzna
napisalem jak to ja rozumiem, nie chce mi sie tego ponownie tlumaczyc ;p glownie chodzi mi o to, ze szansa na drop zawsze bedzie taka sama niezaleznie od sposobu kopania i wymieniania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-09 18:22:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-04-06 14:19:29
Posty: 907
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 6
Na dobry drop jest 50%, albo wypadnie albo nie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-11 22:28:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-06-07 11:12:12
Posty: 90
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 2
Kuiłem dzis dc prem i tak sie zastanawiam czy warto było ? Póki co nic nie moge stwierdzic bo wymieniłem 2x inn z tego było podajże 4 opal 4 ts 2gem abbys i 1 frag .. zobaczymy co dalej będzie ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Minning na EUKO, DC Prem, Golden Mattock - moje statysty
PostNapisane: 2012-01-12 14:39:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-11-25 09:27:41
Posty: 91
Płeć: Mężczyzna
2x innhostess czy 2x inventory ? jesli inventory to nawet niezly drop. mi zostalo 5 dni dc premium i nawet sie nie zastanawiam czy kupowac nastepna. jak kopiesz przynajmniej 2 godz dziennie to jestes duzo na plus


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.056s | 19 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net