Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-03-28 16:20:15
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-01-06 15:12:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Cat^ napisał(a):
dit/ posłuchałem pare utworów tej Katie i to jakieś ballady podobne do Varius Manx, ładnie śpiewa, ale jakoś nie porywa mnie. Porównywanie to do Rihany to chyba błąd, bo 2 rózne gatunki muzyczne.


Nie ma takiego gatunku w muzyce jak ballady :P I Melua i Rihanna robią pop. Ja ich nie porównuję pod kątem repertuaru, tylko umiejętności- obie są utalentowanymi wokalistkami.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-01-06 15:51:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-22 14:31:19
Posty: 8750
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 127
Cat nie mów że nine million bicycles nie znasz..

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-01-06 16:12:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Właśnie odsłuchałem i chyba gdzieś już to słyszałem ;P

Zwierzak za bardzo nie rozróżniam POPu od innych gatunków i dla mnie to było coś jak Varius Manx śpiewa...takie delikatne, powolne.

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-01-20 20:09:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-03-25 14:58:56
Posty: 164
Lokalizacja: z nienacka
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Cytuj:
Nie ma takiego gatunku w muzyce jak ballady :P I Melua i Rihanna robią pop. Ja ich nie porównuję pod kątem repertuaru, tylko umiejętności- obie są utalentowanymi wokalistkami.

O, rily ?
"Ballada – jeden z wielu gatunków muzycznych. Początki ballady sięgają średniowiecza i muzyki dworskiej. Ballady śpiewane były przez trubadurów przy akompaniamencie instrumentu lub zespołu. Często były bardzo rozbudowane i zawierały setki wersów. Najczęściej snuły epicką opowieść o miłości lub wielkich czynach." A jakbyś twierdził, że wiki nie jest wiarygodnym źródłem informacji, to str. 75 w Encyklopedii Muzyki PWN hasło Ballada, znaczenie 2.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-01-20 20:15:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Wiem o co Ci chodzi Tygrysku, z mojej strony był to zbyt duży skrót myślowy. Chodziło mi o to, że teraz nikt już nie wykonuje tylko i wyłącznie ballad, więc jest to niejako wymarły już gatunek, a popowe czy rockowe, a nawet metalowe kapele mają w swoich repertuarach ballady, bo ludzie je lubią. Ale jest to jedynie marginalna część tego, co wykonują.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-01-31 16:04:22 
Offline

Dołączył(a): 2006-04-12 16:03:59
Posty: 15
Płeć: Mężczyzna
Zwierz@K napisał(a):
Tak BTW, spamowanie w topicu moderatora to wyjątkowo głupi pomysł.


O już 5 post ^^

A tak poza tym to macie swoje zajebiste piosenki Rihanna itp. -_- przecież to zasługa całej masy osób którzy modulują ich głosy komputerowo,stylizują ich itp. również śpiewając "na żywo" często nagrywają kilka h przed występem zęby poprawić kilka rzeczy niezbyt dokładnie żeby brzmiało to realistycznie i puścić z playbacku, a teksy bćrdzo rzadko są przez nich napisane - przecież to zwykły chłam (przynajmniej jak dla mnie)! W takiej oprawce nawet Tygrys mógłby zostać Polską Rihanną :rotfl:
Znam o wiele lepszych wykonawców często undergroundowych, którzy nie są znani z tego ze maja ładne piersi i oferowali usługi bogatym panom w interesie.
Wole już posłuchać Maleo Reggae Rockers (btw. grało ostatnio na Wielkiej Orkiestrze Åšwiątecznej Pomocy)

Pozdrawiam Tygrysa/Zwierza/Rosemary/Cizie/Vale/Diavoleole/Kermita/Lordzia/VEN aka.Sophistic/Sąsiada blok dalej i innych o których zapomniałem (oraz wszystkich którzy po przeczytaniu tego postu uważają że jestem kompletnym kretynem)
Nie Pozdrawiam Zgreda/Jakotora/Grubcia/Mojej nauczycielki z podstawówki od matmy *która mieszka niedaleko mnie*


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-23 00:23:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
ladadi1 napisał(a):
Znam o wiele lepszych wykonawców często undergroundowych, którzy nie są znani z tego ze maja ładne piersi i oferowali usługi bogatym panom w interesie.
Wole już posłuchać Maleo Reggae Rockers (btw. grało ostatnio na Wielkiej Orkiestrze Åšwiątecznej Pomocy)


Nie mogą się wybić bo:
a) są za ciency
b) nie mają jaj, żeby się na poważnie wziąć za robienie muzyki, więc wolą grać po pubach za paczkę fajek i naczekać, jaki to świat muzyki jest skomercjalizowany i zły, a oni są jedynymi prawdziwymi artystami
c) są tak andergrandowi, że nie sposób trafić na ich podziemne, tajne koncerty, zarezerwowane jedynie dla najbardziej wysublimowanych uszu

Nudzą mnie takie płacze... Jeśli muzyka jest dobra, to się obroni bez mediów, hajsu i całego tego zgiełku. Zresztą, jaki jest sens porównywać popowych artystów z undergroundowym regge? WTF? Może mi się wydaje, ale to chyba ciut inne gatunki, nieprawdaż? To że ktoś nie słucha jednego z nich, to już jedynie rzecz gustu, a nie potwierdzenie, że któryś jest kiepski. Jak grają amatorsko, ale grają fajnie, dają dobre koncerty, to tylko im pogratulować, ale po co jednocześnie pluć na tych, co wybili się ponad granie na WOÅšP-ie (nie żeby koncert na Wielkiej Orkiestrze był jakąś ujmą, chodzi mi o kapele, które można nazwać "festiwalowymi")? Sprzedają płyty w milionach, międzynarodowe trasy koncertowe, setki tysięcy fanów- toż to super sprawa. Czy Queen albo U2 się sprzedało, bo zrobiło karierę? Bono dawał dupy menadżerom, żeby zagrać koncert? No dajcie spokój... Rihanna, Lady Gaga i Beyonce nie wzięły się znikąd, to że jest o nich głośno od raptem kilku lat, to nie znaczy, że nie grają od lat kilkunastu. Dziś niestety rynek rządzi się swoimi prawami, żyjemy w świecie przygniatanym ilością "informacji", więc wykonawcy muszą ciągle robić szum wokół siebie, żeby się przebić przez newsy o Smoleńsku czy innej diecie bananowej. Kiedyś wystarczyło nagrać dobry album i dalej było już z górki, dziś nawet dobre płyty z trudem przebijają się do szerszej publiczności. Dla mnie taka Beyonce to prawdziwa perełka muzyki w porównaniu z szajsem typu Patrycji Markowskiej czy Gosi Andrzejewicz- to są prawdzie muzyczne potworki, kakofonia dźwięków i grafomańskie teksty, od których więdną uszy- ani przy tym tańczyć nie można, ani się wzruszyć- po przesłuchaniu takiej płyty można się jednie wyrzygać... Jedna robi karierę, bo ma nazwisko po swoim równie "utalentowanym" tatusiu, druga jest jedyną dziewicą w polskim showwiznesie. Obawiam się, że na tym kończy się lista ich zasług...

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-23 01:26:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-22 13:28:34
Posty: 1896
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 9
w gałach mi się po przewracało od tego długiego tekstu O_o


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-23 07:57:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-22 14:31:19
Posty: 8750
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 127
Zwierz@K napisał(a):
Rihanna, Lady Gaga i Beyonce nie wzięły się znikąd, to że jest o nich głośno od raptem kilku lat, to nie znaczy, że nie grają od lat kilkunastu

hm... Gaga śpiewała gdzieś po klubach (widziałem jakieś nagranie stare, okropnie wyglądała xD), a Beyonce to przecież wcześniej Destiny's Child, a to jakoś końcówka lat 90' powstało (jakoś 97/98)

wcześniej to raczej chodziły na te wszystkie konkursy dla dzieci, jak Klub Myszki Miki, tam byli kiedyś Justin, Britney i Christina razem :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-23 12:46:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Zgadza się, więc ich sukces to nie tylko promocja wielkich wytwórni, ale też lata ciężkiej pracy- mogły wcześniej zrezygnować i amatorsko grać po knajpach, jednak widocznie miały wystarczająco dużo zacięcia by pójść dalej i w końcu zostać zauważonym.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-23 15:39:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-07-24 18:14:11
Posty: 494
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 7
Uwielbiam jak ludzie narzekają i jedynym ich tłumaczeniem jest "oni mają znajomości"

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.060s | 17 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net