Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-03-28 11:25:05
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-23 19:02:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-22 14:31:19
Posty: 8750
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 127
nie zapominaj, że w USA Amerykanów praktycznie nie ma :P

Co do samej religi, wierzę w Boga, ale nie w kościół ;) przecież w 10 przykazaniach nie ma nic o kościele.
Najbardziej to mi się podoba religia w Ameryce, a dokładniej wygląd mszy pokazywane w filmach - gdzie ludzie się cieszą wiarą, każdy ma prawo się wypowiedzieć, każda msza jest inna, ciekawa, a nie tylko siedzisz i smędzisz to samo co tydzień.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-23 19:04:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Cytuj:
Co do samej religi, wierzę w Boga, ale nie w kościół


W końcu trudno wierzyć w kupkę cegieł :P kościół= budynek, Kościół= instytucja ;)

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-23 19:30:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-22 14:31:19
Posty: 8750
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 127
jejku wiedziałem, że się przyczepisz, dobrze wiesz o co mi chodzi :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-23 19:34:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Się nie czepiam, tylko są ludzie, którzy nie widzą różnicy, więc wolę to zaznaczyć zawczasu ;)

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-23 21:20:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-24 15:02:32
Posty: 561
Lokalizacja: WRz koło Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Piszę bóg bo nie mam na myśli Boga lecz innych bogów, jakiegokolwiek innego.

Ameryka, hmm, sporo katolików, jednak myślę że u nich to wygląda inaczej niż u nas, ciężko mi o tym mówić bo nigdy nie miałem okazji być u nich na mszy ani się też tym nie interesuję.


Spadam spać, noce coraz krótsze, trzeba korzystać :P Jeśli jutro moja kochająca rodzina pozwoli mi wejść na kompa to prawdopodobnie coś dopiszę.

_________________
Odi profanum vulgus et arceo

Trusted list:
BPmasterPL
MaRBLeR
MrSiureX


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-23 21:35:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-08-20 09:00:49
Posty: 882
Lokalizacja: Zduńska Wola
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 10
Zwierz@K napisał(a):
Bez przesady, realna groźba zamachu pojawiła się po 11 września 2001 roku w USA, wątpię żeby dopiero od tamtego czasu ludzie zrobili się religijni. To samo z gangami i napadami, w każdym kraju one funkcjonują i w żaden sposób nie jest to tożsame z religijnością społeczeństwa. Gdy społeczność się boi, to zwraca się do władz o zaprowadzenie porządku, a nie do proboszcza...


Wydaje mi się, że zamach mógł nawrócić nieco ludzi. Ludzie modlą się do Boga by ich ochronił, nie pozwolił by im też się coś stało i tak dalej, bo nikt inny (według nich) im tego nie zapewni.
Gdy społeczność się boi to się modli, bo władzę nie stoją przy nich cały czas i ich nie chronią, a Bóg przecież jest wszędzie itd. itp.

Kiedyś ludzie wierzyli w bogów / bóstwa z mitologii, ale po setkach lat z tego "wyrośli". Może i z innych religii ludzie też wyrosną i stwierdzą, że to była bzdura.

Wczoraj w wiadomościach było o wojnie na bilbordy w USA.
ATEIÅšCi <- pierwszy bilbord
WIERNI <- odpowiedź na niego

Według mnie wojny religijne, sprzeczanie się czy Bóg istnieje czy nie albo który jest prawdziwy, a który nie jest bez sensu (pierwsze jest wręcz głupotą!). Jako ateista nie mam nic przeciwko ludziom wierzącym. Skoro oni czują się dzięki Bogu lepsi to niech dalej tak żyją. Ja Boga w życiu nie potrzebuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-23 21:52:01 
Offline

Dołączył(a): 2008-10-17 14:40:53
Posty: 710
Lokalizacja: z podlasia xD
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 9
Spory o religię to głupota. Ja jestem wierzący- niepraktykujący a reszta, czy wierzą, czy nie wierzą, jakoś mnie nie obchodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 00:11:23 
Offline

Dołączył(a): 2006-06-12 20:04:00
Posty: 1715
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: Kobieta
Pochwały: 7
Laran napisał(a):
Osobiście jestem ateistą, co jest trudne żyjąc "otoczony" chrześcijanami. Tym bardziej w Polsce.

Co do religii w polityce... Politycy często pokazują swoją "głębokość duchową". A dlaczego? Dla opisanych wyżej "słupków".
Ludzie starsi mimo swojego wieku i doświadczeń życiowych wchłaniają to co im mówi kościół jak gąbki wodę. Czemu? Bo wiedzą, że ich życie prędzej czy później się skończy i liczą na odkupienie grzechów i wylądowanie w niebie.
Więc jeśli polityk poprze kościół, obieca dotacje, zwolnienie z podatku kościół i tak dalej, to duchowni chętnie poprą ich i powiedzą o nich w kościołach, a wierni na nich zagłosują.
Niestety tak to w Polsce działa i to się szybko nie zmieni.

Zauważyłem jedną rzecz dyskutując z kolegą "wierzącym". Chciał mnie on przekonać do prawdziwości Boga, zadając mi pytanie...
"- Co stworzyło wszechświat?
- Wielki wybuch etc. itd. itp.
- A wiesz, że jest takie stwierdzenie, że nic nie powstaje samo z siebie?
- No wiem.
- Więc skąd wzięła się energia do tego Wielkiego Wybuchu?
- No nie wiem.
- Bóg to wszystko rozpoczął"

Na chwilę mnie zatkało, ale wtedy spytałem:
"- Więc skąd się wziął Bóg?"

Jego odpowiedź:
"-Bóg był zawsze".

I wyszło na to, że żaden z nas nie ma dowodów na prawdziwość swojej teorii. I prawdopodobnie nigdy jego nie będzie.

A skąd się wzięła według mnie religia?
Ktoś pragnący władzy i pieniędzy wykorzystał to, ze komuś było źle na świecie i obiecał mu lepsze życie (czasy starożytne - ubóstwo itd.), a że na świecie zawsze komuś będzie gorzej to religia nadal żyje.


ddd-dopsze dziecko, tak :*

szkoda, że myślisz iż my jesteśmy pro i w ogóle, no ale jednak to Pan Bóg był od zawsze zawsze i nas stworzył

(aha nie no jednak stworzyło nas nic, a miłość i inne uczucia wytwarza musk) >buahhaha<

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 00:42:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Laran napisał(a):
A skąd się wzięła według mnie religia?
Ktoś pragnący władzy i pieniędzy wykorzystał to, ze komuś było źle na świecie i obiecał mu lepsze życie (czasy starożytne - ubóstwo itd.), a że na świecie zawsze komuś będzie gorzej to religia nadal żyje.


Nie uważasz, że to dość naiwne myśleć, że ludzie byli w stanie wymyślić i wmówić miliardowi innych ludzi istnienie niewidzialnego ducha gdzieś tam na nieboskłonie, a na ziemi powołać do życia tak potężną instytucję jak Kościół, która pod dwóch tysięcy lat właściwie się nie zmieniła? Skoro wierzysz w spisek na tak zaawansowaną skalę, to równie dobrze możesz wierzyć w Boga ;)

Laran napisał(a):
Kiedyś ludzie wierzyli w bogów / bóstwa z mitologii, ale po setkach lat z tego "wyrośli". Może i z innych religii ludzie też wyrosną i stwierdzą, że to była bzdura.


Dwa milenia wytrzymała, więc może jednak coś w tym jest? I co to znaczy "wyrosnąć z religii"? Sorry, ale to nie jest walenie kupy do nocnika... Czyżbyś był kolejnym ateistą z pogardą traktującym wierzących, bo są zindoktrynowanymi głupcami?
Otóż jest dokładnie odwrotnie, do religii trzeba właśnie dorosnąć.

Wiadomo, że wojny między religiami czy pomiędzy wierzącymi a niewierzącymi to jałowy spór o pietruszkę. Fanatyków nie brakuje po żadnej ze stron, zarówno katole potrafią być zajadli i nienawistni, jak i wojujący lewaccy ateiści. Nie ma sensu uogólniać i generalizować, oraz przedstawiać takich ludzi jako reprezentantów którejś ze stron, bo to głupie i niesmaczne. Lepiej skupić się na tolerancji, dialogu i wzajemnym szacunku, tak aby się od siebie uczyć i wymieniać doświadczeniami, bo pomimo różnic światopoglądowych wszyscy żyjemy obok siebie, tworząc razem społeczeństwa- potrzeba więc rozwiązań zadowalających możliwe jak największą grupę osób, bez względu na wyznanie, przekonania czy kolor skóry.

Gdzieś ktoś wyżej jeszcze pisał, jak to się zmaga jako ateista w katolickiej Polsce. Chętnie bym poczytał z czym to się na co dzień zmagacie i co wam przeszkadza w naszej małej ojczyźnie.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Ostatnio edytowano 2010-12-24 00:57:07 przez Zwierz@K, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 00:43:10 
Offline

Dołączył(a): 2008-08-24 19:51:42
Posty: 3458
Płeć: Nieokreślona
Pochwały: 74
Właśnie tak jest według mnie. xD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 01:26:22 
Offline

Dołączył(a): 2006-08-17 21:05:15
Posty: 1116
Lokalizacja: dupa
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
NIE!




he? co? o co kaman...


ała.

_________________
******************** Obrazek
Morik * Ksiadz_Rozpierducha * Deathy * James * Wurg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 08:28:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-24 15:02:32
Posty: 561
Lokalizacja: WRz koło Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Zwierz@K napisał(a):
Gdzieś ktoś wyżej jeszcze pisał, jak to się zmaga jako ateista w katolickiej Polsce. Chętnie bym poczytał z czym to się na co dzień zmagacie i co wam przeszkadza w naszej małej ojczyźnie.




Jeśli chodzi o mnie pisałem o tym że wychowałem się w rodzinie wierzącej, przekazali mi wszystko odnośnie wiary, byłem ministrantem a teraz nikt mnie nie szanuje przez to że jestem ateistą, sorry po prostu nie potrafię uwierzyć.

_________________
Odi profanum vulgus et arceo

Trusted list:
BPmasterPL
MaRBLeR
MrSiureX


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 08:35:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-08-20 09:00:49
Posty: 882
Lokalizacja: Zduńska Wola
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 10
Andaraste napisał(a):
(aha nie no jednak stworzyło nas nic, a miłość i inne uczucia wytwarza musk) >buahhaha<


No pięknie... to Twoim zdaniem Bóg obdarował nas uczuciami i miłością? Zwierzęta tamże czują i kochają (?), a my to rozumiemy (dlaczego tak jest, po co tak jest itd.) bo jesteśmy lepiej rozwinięci, a nie że Bóg dał nam duszę.

Ostatnio w radiu było, że naukowcy ponad 20 lat badają kobietę, która dzięki udarowi mózgu nie czuje strachu. Równie dobrze ktoś może uszkodzić część odpowiedzialną za czucie miłości... to wtedy jak to nazwiesz? "Bóg tak chciał, bo nie byłą godna czuć"?

Zwierz@K napisał(a):
Nie uważasz, że to dość naiwne myśleć, że ludzie byli w stanie wymyślić i wmówić miliardowi innych ludzi istnienie niewidzialnego ducha gdzieś tam na nieboskłonie, a na ziemi powołać do życia tak potężną instytucję jak Kościół, która pod dwóch tysięcy lat właściwie się nie zmieniła? Skoro wierzysz w spisek na tak zaawansowaną skalę, to równie dobrze możesz wierzyć w Boga ;)


Przepraszam, że tak to określę, ale religia jest jak plotka. Jeden powie dwóm, dwoje powiedzą czterem i tak dalej i tak dalej...

Zwierz@K napisał(a):
Dwa milenia wytrzymała, więc może jednak coś w tym jest? I co to znaczy "wyrosnąć z religii"? Sorry, ale to nie jest walenie kupy do nocnika... Czyżbyś był kolejnym ateistą z pogardą traktującym wierzących, bo są zindoktrynowanymi głupcami?
Otóż jest dokładnie odwrotnie, do religii trzeba właśnie dorosnąć.


Pisałem już wcześniej, że nie mam nic przeciwko wierzącym. Dwa milenia ludziom wmawiano te cudy nie widy [wino z wody, rozstąpienie się wody, uleczenie trędowatego (nie pamiętam czy na pewno o to chodziło... jeśli nie to mnie popraw)]...

Skoro Bóg istnieje to czemu są różne wyznania? Gdyby był ten Jeden Wielki wszyscy by w niego wierzyli. Nie mówię tu o odłamach, ale o religiach.

[ Dodano: 24 Gru 2010, 2010 09:07 ]
http://www.youtube.com/watch?v=y1Ml_AZPTvs

Znajomy na YouTube dodał do ulubionych;) ciekawy filmik polecam...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 10:55:22 
Offline

Dołączył(a): 2006-06-12 20:04:00
Posty: 1715
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: Kobieta
Pochwały: 7
Laran napisał(a):
Andaraste napisał(a):
(aha nie no jednak stworzyło nas nic, a miłość i inne uczucia wytwarza musk) >buahhaha<


No pięknie... to Twoim zdaniem Bóg obdarował nas uczuciami i miłością? Zwierzęta tamże czują i kochają (?), a my to rozumiemy (dlaczego tak jest, po co tak jest itd.) bo jesteśmy lepiej rozwinięci, a nie że Bóg dał nam duszę.

Ostatnio w radiu było, że naukowcy ponad 20 lat badają kobietę, która dzięki udarowi mózgu nie czuje strachu. Równie dobrze ktoś może uszkodzić część odpowiedzialną za czucie miłości... to wtedy jak to nazwiesz? "Bóg tak chciał, bo nie byłą godna czuć"?

Zwierz@K napisał(a):
Nie uważasz, że to dość naiwne myśleć, że ludzie byli w stanie wymyślić i wmówić miliardowi innych ludzi istnienie niewidzialnego ducha gdzieś tam na nieboskłonie, a na ziemi powołać do życia tak potężną instytucję jak Kościół, która pod dwóch tysięcy lat właściwie się nie zmieniła? Skoro wierzysz w spisek na tak zaawansowaną skalę, to równie dobrze możesz wierzyć w Boga ;)


Przepraszam, że tak to określę, ale religia jest jak plotka. Jeden powie dwóm, dwoje powiedzą czterem i tak dalej i tak dalej...

Zwierz@K napisał(a):
Dwa milenia wytrzymała, więc może jednak coś w tym jest? I co to znaczy "wyrosnąć z religii"? Sorry, ale to nie jest walenie kupy do nocnika... Czyżbyś był kolejnym ateistą z pogardą traktującym wierzących, bo są zindoktrynowanymi głupcami?
Otóż jest dokładnie odwrotnie, do religii trzeba właśnie dorosnąć.


Pisałem już wcześniej, że nie mam nic przeciwko wierzącym. Dwa milenia ludziom wmawiano te cudy nie widy [wino z wody, rozstąpienie się wody, uleczenie trędowatego (nie pamiętam czy na pewno o to chodziło... jeśli nie to mnie popraw)]...

Skoro Bóg istnieje to czemu są różne wyznania? Gdyby był ten Jeden Wielki wszyscy by w niego wierzyli. Nie mówię tu o odłamach, ale o religiach.

[ Dodano: 24 Gru 2010, 2010 09:07 ]
http://www.youtube.com/watch?v=y1Ml_AZPTvs

Znajomy na YouTube dodał do ulubionych;) ciekawy filmik polecam...



buhahahhahawahawhwah >zacząłem się śmiać w domu jak to przeczytałem<

może zrobimy tak, ty się zakochasz, a potem nam opowiesz czy to jest możliwe sobie to wyłączyć :*

co do tego niżej, to nie wiem czy wiesz ale

WOLNA WOLA, no to tyle na ten temat

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 11:02:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-08-20 09:00:49
Posty: 882
Lokalizacja: Zduńska Wola
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 10
Andaraste napisał(a):
może zrobimy tak, ty się zakochasz, a potem nam opowiesz czy to jest możliwe sobie to wyłączyć :*


Skoro strach można "wyłączyć", skoro odczuwanie bólu można "wyłączyć" to czemu nie można by uczuć.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.034s | 19 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net