Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-03-29 16:27:51
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 11:13:05 
Offline

Dołączył(a): 2006-06-12 20:04:00
Posty: 1715
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: Kobieta
Pochwały: 7
z tego co wiem, ostatnio byliśmy nazywani Ludźmi, nie Robotami :*

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 11:21:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-22 14:31:19
Posty: 8750
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 127
czaisz, że za emocje jest odpowiedzialny mózg i że jego uszkodzenie może spowodować niemożność do ich okazywania, lub "wyłączenie" niektórych?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 11:47:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
@Laran

Było wyrastanie, teraz jest plotka, no coraz lepiej xD Niesamowicie mocna ta plotka, że tak oddziałuje na ludzi... Mi się to jakoś nie widzi, że przyszedł Mosiek do Racheli i rzekł: Dawid mi powiedział, że słyszał od Józefa, że jest jeden Bóg, chodź w niego uwierzymy. No po prostu argument ostateczny...

Co do tego linku, to znów pytanie, czy to wina Kościoła czy państwa?


@rzeźny, jak się nie umiesz bronić jako ateista, to cię nie będą szanować... Jak dla większości ateistów (zwłaszcza tych w okresie gimnazjalno-licealnym) ateizm polega na opluwaniu Kościoła, to za co ma się ich szanować? Argumentem jest "nie bo nie" i betonowe głowy. OFC nie mam tu na myśli ciebie, żeby nie było, tylko nie raz już się spotkałem z tak zakutymi ateistycznymi łbami, że gotowi byli się z pięściami rzucać na swoich oponentów w dyskusji, co by im udowodnić swoje racjonalistyczne i logiczne myślenie...

Co do rodziny i wychowania, chyba jak każdy pochodzę z rodziny katolickiej i jakoś nie płaczę na forach, że wbrew swojej woli przyjąłem Chrzest, jak co poniektórzy wojujący ateiści. Po prostu nie przyjąłem Bierzmowania i z Kościołem Katolickim mam niewiele wspólnego. Chociaż rodzice dość regularnie uczestniczą we mszach, to dali sobie przetłumaczyć, że mnie to nie interesuje. W czasie swojej edukacji co i rusz natrafiałem na osoby mocno wierzące i uduchowione i pomimo różnic poglądów pomiędzy nami bez problemu się dogadywaliśmy. Więc nie pitol, że się nie da w Polsce żyć, będąc niewierzącym, albo że jest się przez to napiętnowanym...

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Ostatnio edytowano 2010-12-24 11:54:56 przez Zwierz@K, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 11:50:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-24 15:02:32
Posty: 561
Lokalizacja: WRz koło Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Zwierz@K napisał(a):
Było wyrastanie, teraz jest plotka, no coraz lepiej xD Niesamowicie mocna ta plotka, że tak oddziałuje na ludzi...



Jest sporo religii starszych od chrześcijaństwa, w okresie w którym powstawało chrześcijaństwo było jeszcze kilka religii do niego podobnych.

_________________
Odi profanum vulgus et arceo

Trusted list:
BPmasterPL
MaRBLeR
MrSiureX


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 11:55:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-08-20 09:00:49
Posty: 882
Lokalizacja: Zduńska Wola
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 10
To jest wina państwa, bo są po prostu naiwnymi ludźmi.

Łatwo uwierzyć w coś co może zmienić Twoje życie na lepsze. Jak by nie patrzeć na początku chrześcijaństwa wiernymi byli w większości ludzie ubodzy, chłopi itd.
Jeśli takiemu powiesz, że jest ktoś kto może zmienić jego życie na lepsze to nie trudno uwierzyć.
Ludziom jest lżej na duchu jeśli mając problemy pomodlą się z prośbą o pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 11:57:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Więc czemu do świadomości ogółu przebiły się tylko te religie, które traktują o JEDNYM Bogu? Przypadek?Zbieg okoliczności? Plotka? Czy też taniej było budować świątynie dla jednego Boga, a nie dziesięciu?

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 12:35:47 
Offline

Dołączył(a): 2006-06-12 20:04:00
Posty: 1715
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: Kobieta
Pochwały: 7
wierzcie w co chcecie, ale żebyście się nie zdziwili, że już tam dla was dół szykują na dole

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 12:50:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-02-18 22:58:59
Posty: 356
Płeć: Nieokreślona
Pochwały: 9
Laran napisał(a):
To jest wina państwa, bo są po prostu naiwnymi ludźmi.

Łatwo uwierzyć w coś co może zmienić Twoje życie na lepsze. Jak by nie patrzeć na początku chrześcijaństwa wiernymi byli w większości ludzie ubodzy, chłopi itd.
Jeśli takiemu powiesz, że jest ktoś kto może zmienić jego życie na lepsze to nie trudno uwierzyć.
Ludziom jest lżej na duchu jeśli mając problemy pomodlą się z prośbą o pomoc.


Niema to jak podpierać swoje teorie tym że łatwo omamić ludzi ubogich...
Tylko to ma się nijak do rzeczywistości wystarczy zobaczyć jak łatwo zmanipulowano "polskie elity" obiecując im kolejno drugą Japonię , Irlandię czy inne cuda niewidy i wszyscy ci uważający się za "proeuropejskich , bogatych , inteligentnych" głosowali wbrew zdrowemu rozsądkowi i sile argumentów ...

Jak przykład można podać wyładowanie elektryczne kiedyś ludzie bali się piorunów jako gniewu Bożego , teraz wiemy co to jest jak powstaje , znamy szacunkowo ładunek jaki niesie ze sobą ale zostaje jedno pytania dlaczego tak?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 13:01:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Laran napisał(a):
Łatwo uwierzyć w coś co może zmienić Twoje życie na lepsze. Jak by nie patrzeć na początku chrześcijaństwa wiernymi byli w większości ludzie ubodzy, chłopi itd.
Jeśli takiemu powiesz, że jest ktoś kto może zmienić jego życie na lepsze to nie trudno uwierzyć.
Ludziom jest lżej na duchu jeśli mając problemy pomodlą się z prośbą o pomoc.


Zdziwiłbyś się, jak wiele rozumu mają ludzie prości, w przeciwieństwie do "wykształciuchów". Prędzej omamisz jakąś bujdą na resorach człowieka ze średnim wykształceniem niż chłopa ze wsi. Więc taki ubogi chłop to machnął ręką albo pogonił widłami, jak mu kaznodzieja dupę zawracał jakąś religią. Więc to kolejna nędzna, bezpodstawna ateistyczna teoria, że prości czy ubodzy są podatniejsi na religię.

I serio myślisz, że wiara to taka prosta sprawa? "Spadło mi na głowę krzesło i mnie teraz boli, to się pomodlę do Boga i przestanie". Gówno prawda... Prawdziwa wiara to masa wyrzeczeń i odpowiedzialność za wspólnotę.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 13:29:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-24 15:02:32
Posty: 561
Lokalizacja: WRz koło Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
http://www.youtube.com/watch?v=UnQxMTxT1A0


Polecam oglądnąć całe, gościu jest ateistą i tłumaczy czemu tak a nie inaczej.

Jak pogodzić ewolucję ze stworzeniem człowieka w raju ?

[ Dodano: 24 Gru 2010, 2010 13:34 ]
Mam pewną teorię odnośnie wielkiego wybuchu, jednak jak większość teorii niestety nie da się jej potwierdzić =)


Einstein kiedyś mówił że dowolny przedmiot może się zdematerializować i pojawić gdziekolwiek w czasie i przestrzeni.

Jeśli założymy że losy świata są z góry ustalone i zataczają pętlę (4 wymiar) to można stwierdzić że jakiś obiekt z przyszłości (gwiazda, planeta, cokolwiek) pojawił się w przeszłości wybuch i od niego wszystko się zaczęło, jest to teoria wymyślona na szybko, tak tylko żeby pokazać że zawsze jest jakieś wytłumaczenie.

_________________
Odi profanum vulgus et arceo

Trusted list:
BPmasterPL
MaRBLeR
MrSiureX


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 13:38:52 
Offline

Dołączył(a): 2006-06-12 20:04:00
Posty: 1715
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: Kobieta
Pochwały: 7
haha o kurde, ale się uśmiałem

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 14:05:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-24 15:02:32
Posty: 561
Lokalizacja: WRz koło Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Wiesz bambo, lepiej szukać wyjaśnienia i iść własną drogą, może kiedyś gdzieś zajdziesz ;]

_________________
Odi profanum vulgus et arceo

Trusted list:
BPmasterPL
MaRBLeR
MrSiureX


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 15:16:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
rzezny napisał(a):
Jak pogodzić ewolucję ze stworzeniem człowieka w raju ?


A gdzie tu sprzeczności? Przecież Kościół od dawna uznaje teorię ewolucji. Biblia to symbole, tak samo jak stworzenie świata w 7 dni. Albo można pogodzić jedno z drugim- czas jest względny, więc to co Bóg tworzył przez 7 dni, dla nas wyglądało jak miliardy lat.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 16:15:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
No tym zdaniem rzezny walnął, właśnie taka niewiedza ateisty, nawet moja babka mega wierząca osoba(ale nie chodzi do kościoła bo nie może) tak samo mówi, że to są tylko symbole i tylko nauką można stwierdzić stworzenie świata, ale także nie odrzuca symboli i religii.

Przed chwilą dała fajną teorie "Skąd wiemy, czy pare milionów/miliardów lat temu nie była równie inteligentna cywilizacja jak teraz i z powodu posiadania bomb typu atomowego nie rozwalili się do cna i nie zaczęli od nowej ewolucji"

Ta wiem fajna teoria, ale tak jak wszystko xD

Ogólnie zawsze 1 rzecz mi nigdy nie dawała spokoju i sprawiała ból głowy u mnie, czyli jak Bóg mógł istnieć zawsze, to jest tak masakrycznie niepojęte.

A teraz trochę Sci-Fi. Ciekawe jak to jest w innych galaktykach gdzie równie dobrze może być bardziej/lub mniej rozwinięta cywilizacja od nas, czy też wierzą w bogów czy tylko naukę :)

Pewnie tego za swojego życia się nie dowiemy, ale cóż.

Jeszcze chciałbym wrócić do obrzędu/sakramentu jakim są chrzest, komunia bo bierzmowanie to już nie(zazwyczaj), tak jak do 1 nie mamy nic do powiedzenia, chyba że rodzice są nie wierzący, tak do 2 następnych już jako tak(no do komunii pewnie też mniej), no ale o co mi chodzi, takie rzeczy są wbrew nam i naszej woli, bo jesteśmy wręcz zmuszani przez rodziców by to podjąć, mimo że nie rozumiemy co to jest, znamy kilka regułek(modlitwy) umiemy ładne aniołki narysować i tyle...

Jak myślicie, na jakim etapie życia to powinno się odbywać, bo wg mnie na co najmniej licealnym.

MEGA TEMAT ! Sam chciałem taki zrobić, ale pewnie na 1 zdaniu by się skończyło :D

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-24 18:35:49 
Offline

Dołączył(a): 2006-06-12 20:04:00
Posty: 1715
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: Kobieta
Pochwały: 7
ta i jak byś umarł w wieku 5lat bez chrztu to życzę powodzenia :*

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.072s | 17 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net