Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2023-05-30 07:22:38
Łączny czas online:Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tap Madl
PostNapisane: 2010-11-28 00:24:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Co łączy Miss World, Papieża i Dalai Lamę? Raczej nie uroda, wspólna religia również. Być może intelekt bądź zamiłowanie do wędkowania czy kotów. Na pewno jednak jest coś, co łączy ich zdecydowanie mocniej. Chyba wszyscy wiemy czego pragnie każda modelka na świecie: "World Peace". Tak jak Papież i duchowy przywódca Tybetańczyków. Czy są to jednak pobożne życzenia? Czy też może populistyczna gadka, bo w porównaniu z wiekiem XX jest na świecie dość spokojnie? Otóż nie jest...

Odkąd neandertale skumali, że kia i kamienia można użyć nie tylko wobec mamuta ale i również współplemieńca, świat trwa w permanentnej wojnie. Wojnę i zabijanie mamy we krwi. Lubimy to i jesteśmy w tym dobrzy, jako jedyny gatunek potrafimy czerpać perwersyjną przyjemność z zabijania. Od małego jesteśmy uczeni zabijania, media epatują przemocą, a my niby tylko biernie patrzymy i chłoniemy jak gąbka kolejne techniki skutecznego uśmiercania. Dzięki temu wiemy, że strzelając do kogoś najlepiej posłać mu dwie kule w serce i jedną w głowę, tak dla pewności.Jeśli skurwiel jakimś cudem nadal żyje, to albo jest to pieprzony metalowy Rambo-Schwarzenegger albo jednak nieuważnie oglądaliśmy TV.
Nie w tym jednak rzecz, istotą jest szersze ujęcie sprawy.

Dla potrzeb swojego pseudointelektualnego wywodu przeanalizuje kilka sytuacji. Najpierw Indie i Pakistan. Do niedawna trwały konflikt między tymi państwami zdawał się nieunikniony. Dziś jest trochę lepiej, ale po kolei. Indie swego czasu były kolonią brytyjską. Hindusi i muzułmanie żyli między sobą we względnej zgodzie, jak normalni sąsiedzi, tworząc społeczność. Niestety, pojawił się biały człowiek ze swoją cywilizacją i postrzeganiem świata. Spojrzał na hindusów, spojrzał na muzułmanów i spytał: "Jak to, dwie różne nacje, dwie różne religie i żyją ze sobą w zgodzie? Toż to nie przystoi! Wy się teraz pozabijajcie, a my w międzyczasie napijemy się herbaty". Tak też się stało. Nagle obie strony dostrzegły swoje odmienności i różnice i równie nagle nie potrafiły się więcej dogadać. W międzyczasie Brytyjczycy wycofali się z kolonii, terytorium podzieliło się na Indie i Pakistan. Rozpoczął się długi i krwawy konflikt tak na prawdę o nic, zginęły setki tysięcy osób.

Podobnie sprawa ma się teraz w Palestynie. Zwykli ludzie, Palestyńczycy i Å»ydzi nie mają zbyt wiele do siebie, mieszkają obok, handlują ze sobą, koegzystują. Konflikt zaczyna się na szczeblu władzy. Jedna i druga strona podjudza swój naród do wojny, której oba narody nie chcą. Oba żyły tam od zawsze, od zawsze się kłócili ale dawali radę. Tworzenie gett, murów, kontrole, ostrzał obozów uchodźców czy zamachy terrorystyczne to nie pomysł Ahmeda czy Jakuba, handlujących cytrusami na pobliskim bazarze, tylko władzy.

Indie i Pakistan doszły jednak do porozumienia z prostej przyczyny. Cholernie bały się siebie nawzajem, gdyż oba kraje dysponują bronią atomową. Obie strony miały dość życia w permanentnym strachu przed nuklearnym holocaustem, nikt by tej wojny nie wygrał. Dlatego zawarto rozejm, dzięki czemu wygrali wszyscy. Dziś Indie i Pakistan w miarę normalnie ze sobą żyją, mając jednak na względzie dawne urazy, ale jest lepiej, bezpieczniej, z lepszymi rokowaniami na przyszłość. Czemu więc Palestyna i Izrael nie zawrą pokoju?

Bo tutaj konflikt nie jest równomierny Palestyna nie jest w stanie z pozycji słabszego narzucić Izraelowi warunków pokoju, ani nigdy nie przyjmie rozwiązań narzuconych przez Izrael z pozycji silniejszego. Izrael jest większy, bogatszym z liczniejszą i lepiej wyposażoną armią. Oraz ma arsenał nuklearny, przez co ... nie tylko Palestynę, ale wszystkie kraje arabskie. Ta paranoidalna sytuacja, gdzie jeden mały kraj z atomówką stawia pod ścianą cały arabski świat to wynik polityki USA. Rozpropagowali oni w świecie tezę, że Arab to terrorysta. Każdy Arab. Ale Arabowie mają ropę i gaz, których USA potrzebuje. Podtrzymują więc dobre stosunki ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi poświęcając całą resztę. Dali Izraelowi bombę aby zagwarantowała pokój na Bliskim Wschodzie. Tak się jednak nie stało, Izrael pewny siebie i swego sojusznika folguje sobie, na co dumni Arabowie nigdy się nie zgodzą. USA jednak potrzebuje spokoju w tym regionie.

Nie kto inny jak USA dawał Iranowi technologię budowy reaktora atomowego, za którego konstrukcję grozi mu dziś wojną. Nie kto inny jak USA zbroił Irak, by go potem dwukrotnie najechać. Paranoja? Nie kto inny, jak nawołujące do pokoju USA brało udział w większości konfliktów zbrojnych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. I i II Wojna Åšwiatowa, Zatoka Åšwiń, Wietnam, Korea, dwie wojny w Iraku, Afganistan. I jako jedyni użyli bomby atomowej. Przeciwko cywilom...
Dziś ich prezydent odbiera Pokojową Nagrodę Nobla, za prowadzenie dwóch wojen i szykowanie się do trzeciej. To jest dopiero paranoja... najgorsza jest ta ich przykrywka. Kiedyś wojnę wypowiadano wprost i wiadomo było za co: "Lubimy waszą ropę, wasze morze i wasze kobiety- WOJNA!". Dziś? Walka z terroryzmem. A po cichu zasoby, szlak handlowy, opium. World Peace my ass...

Czy jednak grozi nam globalny konflikt, jak podczas II WÅš? Szczerze wątpię, chyba że pod pewnym warunkiem- katastrofa klimatyczna, pociągająca za sobą kryzys ekonomiczny i społeczny. Wtedy świat stanie w ogniu walcząc o zasoby pożywienia i wody. Państwowość jako taka przestanie mieć znaczenie, ludzie będą walczyć o przetrwanie pod każdym sztandarem i zabiją każdego, kto stanie na ich drodze. Tak więc wątpię w globalną wojnę o poglądy, ideologię, rasę czy religię. Wystarczająco dużo ludzi zginęło za takie pierdoły, przez mącenie umysłów, choć chodziło ZAWSZE o zasoby.

Czy wojną można jeszcze dziś coś osiągnąć? Ostatnie 50 lat pokazuje, że nie. Wojna w Iraku wpędziła USA w ekonomiczną zapaść, gdyż kosztuje zbyt wiele, a kraj zaangażował się jeszcze w Afganistan. Teraz aby wyjść z tego z twarzą nie mogą się tak po prostu wycofać, więc koszta rosną. Cierpliwość międzynarodowej społeczności względem Izraela również się kończy. Korea Północna też wkrótce zrozumie, że nic na straszeniu świata nie ugra. Gdy jedni drugich traktują z pogardą i wrogością, skończy się to tylko rzezią. Rzezią cywili, których ten konflikt w ogóle nie interesował.

Czego więc trzeba, by uratować świat przed chaosem wojny? Tak na szybko, to dać Iranowi bombę nuklearną, wtedy Izrael przestane sobie pozwalać, siły na Bliskim Wschodzie się zrównoważą, co wymusi pokojowe rokowania. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe. Prędzej czy później zostanie w końcu opracowana bomba (zwana obecnie neuronową), zabijająca co żywe na danym terenie, lecz struktury pozostają nienaruszone, nie ma też promieniowania ani skażenia. Pyk i wroga nie ma. Kto zawahałby się użyć takiej broni? Zaraz usłyszelibyśmy, że to humanitarne, że giną szybko, że nie niszczą dobytku, dziedzictwa kulturowego. Po prostu bomba! Dosłownie i w przenośni.

Ponawiam więc pytanie, czego trzeba, by uratować świat przed chaosem wojny?
Odwagi. Odwagi wśród ludzi, odwagi wśród ich liderów, którzy spośród ludu powinni się wywodzić. Oraz spokoju. Siły spokoju. Odwagi, spokoju i cierpliwości. Tak jak odważny był człowiek zatrzymujący kolumnę czołgów na placu Tiananmen, tak jak silny w swym spokoju był naród zjednoczony pod sztandarem Solidarności, tak jak cierpliwi są Tybetańczycy, czekający na swoją wolność.

Pokój trzeba propagować, pokój trzeba pielęgnować, pokój trzeba szanować. Odrzucić ideologię, rasę i religię. Potrzeba wzajemnego szacunku. Szacunku dla różnic, bo przecież wszyscy jesteśmy tacy sami. Konflikt jest twórczy, gdy obie strony się szanują i dochodzą do porozumienia, natomiast różnice są po to, aby się od siebie nawzajem uczyć.

Pokój bracia i siostry!

A Tap Madl? Nie dość, że łądne, to jeszcze nawołują do pokoju. I jak tu nie lubić modelek? :)

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-28 04:26:39 
Offline

Dołączył(a): 2006-06-12 20:04:00
Posty: 1715
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: Kobieta
Pochwały: 7
no, ładne są bez kitu :idea:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-28 17:16:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Bambo wygrał ...

nazwa topicu świetna xD może z 2% o tym w tekście jest xD

Tu wypowiedź jednej z jurorek z Top Model o tym jaka powinna być taka modelka, a nie tylko pusta i ładna http://showbiznes.wp.tv/#m688076


Wracając do tematu, konflikt między Palestyną a Izraelem pewnie bierze się z tego, że ten pierwszy to niestety nie kraj a autonomia, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale po prostu władze Izraela widząc słabość tego pierwszego, pewnie chce go przejąć(teraz łatwiej ma bo już nie ma Arafata który w końcu był nagrodzony Noblem)

Nie wiedziałem, że Indie były/są z kimś w konflikcie oO

Hmm co do Korei Pół. mam nadzieje że władza będzie na tyle mądra by jednak nie pogłębiać tego konfliktu i nie powróci do wojny z lat 50, w sumie dalej jest tam wojna, ale zawarto pakt o nieagresji, który ci z północy go łamią - bo nie podobają im sie manewry USA i K.Poł.

Historia pokazuje, że kiedyś o mało wielkie mocarstwa nie nacisnęły startu atomówek, bo by dawno ludzkości nie było.

Ja tam zawsze jestem za pokojem, ale wiadomo jak każdy wścibski człek tylko czekam, aż będzie coś innego niż polityka w Wiadomościach ...

Jeszcze o Miss World i Peace ... i tak wiadomo, że zawsze wygrywa ta, której kraj jest na topie ;P

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-28 17:24:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Cat^ napisał(a):
Nie wiedziałem, że Indie były/są z kimś w konflikcie oO


Wpisz sobie w googlach Wojna o Kaszmir, to zobaczysz jaka tam rzeźnia była

Cat^ napisał(a):
Hmm co do Korei Pół. mam nadzieje że władza będzie na tyle mądra by jednak nie pogłębiać tego konfliktu i nie powróci do wojny z lat 50, w sumie dalej jest tam wojna, ale zawarto pakt o nieagresji, który ci z północy go łamią - bo nie podobają im sie manewry USA i K.Poł.


Ten ostrzał sprzed kilku dni to prowokacja północy, chcą wymusić na obserwatorach zdjęcie z Korei Północnej sankcji dotyczących prac nad programem nuklearnym. Szkoda, że zginęły te 4 osoby, ale otwarta wojna jest nierealna. Korea Północna zdaje sobie z tego sprawę, nie przetrwaliby nawet tygodnia. Mają liczną armię, ale uzbrojoną w kamienie.

Cat^ napisał(a):
nazwa topicu świetna xD może z 2% o tym w tekście jest xD


Nazwy tematów zawsze są adekwatne do treści w nim zawartych ;) Tap Madl --> "World Peace"--> Temat o konfliktach :P

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-28 18:26:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-05-21 20:29:21
Posty: 1617
Lokalizacja: Kętrzyn
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 21
Zwierzak na prezydenta USA

_________________
" Nie moŻesz ćpać, jak chcesz być dealerem"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tap Madl
PostNapisane: 2010-11-29 20:22:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-04-06 14:19:29
Posty: 907
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 6
Zwierz@K napisał(a):Czy jednak grozi nam globalny konflikt, jak podczas II WÅš? Szczerze wątpię, chyba że pod pewnym warunkiem- katastrofa klimatyczna, pociągająca za sobą kryzys ekonomiczny i społeczny. Wtedy świat stanie w ogniu walcząc o zasoby pożywienia i wody. Państwowość jako taka przestanie mieć znaczenie, ludzie będą walczyć o przetrwanie pod każdym sztandarem i zabiją każdego, kto stanie na ich drodze. Tak więc wątpię w globalną wojnę o poglądy, ideologię, rasę czy religię. Wystarczająco dużo ludzi zginęło za takie pierdoły, przez mącenie umysłów, choć chodziło ZAWSZE o zasoby.


Jedno słowo xD WikiLeaks

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-29 20:30:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
TroskliwyMiś napisał(a):
Jedno słowo xD WikiLeaks


Ludzie się za mocno tym podniecili, wątpię żeby miało to jakiekolwiek konsekwencje. Każdy, KAÅ»DY kraj swoich dyplomatów wykorzystuje jako szpiegów, może nie koniecznie do wykradania dokumentów, ale gromadzą masę informacji. Tak samo jak ocenianie poszczególnych przywódców, nic czego inne kraje by nie robiły. Tania sensacja. Zwłaszcza, że spora część tych "wycieknięych" informacji było już mocno przestarzałych, bądź też w ogóle nie miało klauzuli tajności.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-29 20:34:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-05-21 20:29:21
Posty: 1617
Lokalizacja: Kętrzyn
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 21
Pierwszy raz w życiu chciało mi się czytać tak długi post, bo nienawidzę czytać na monitorze, wolę książki, bądź gazety, ale warto było.

_________________
" Nie moŻesz ćpać, jak chcesz być dealerem"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-29 20:48:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Przeczytaj też inne topici :P

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-30 13:26:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-02-18 22:58:59
Posty: 356
Płeć: Nieokreślona
Pochwały: 9
Wojna sama w sobie nie prowadzi do niczego , ale jak to się mówi "cel uświęca środki".
Celem jest oczywiście zysk, pieniądze jakie robi się na broni(sprzedawanej oczywiście obu stronom)przy podsycaniu wzajemnej nienawiści czy na odbudowie danego obszaru po wyniszczającej wojnie bądź też poprzez wydobycie surowców przez zwycięzców albo "przyjaciół" zwycięzców są ogromne.

Obecnie można zauważyć dwa rodzaje wojen , krwawe konflikty prowadzone w afryce czy ameryce południowej(kartele) które mają w sobie jeden cel , a mianowicie stały zbyt broni produkowanej w krajach rozwiniętych.

Oraz drugi rodzaj ten tak naprawdę najbardziej groźny , wojny ekonomiczne , wojny które bezkrwawo pozwalają na zagarnięcie całych państw,wystarczy pospekulować walutą mając odpowiednio duże zaplecze kapitałowe , wykupić całkowicie przemysł wytwórczy i wszystko pozamykać/produkować i mieć zysk z marży.Taki sposobem mamy rynek zbytu bez potrzeby angażowania się w wojnę która obecnie jest bardzo kosztowna i na pewno byłaby krwawa szczególnie jeśli się weźmie pod uwagę kraje średnio i mocno unowocześnione(do tego dochodzi groźba szaleńczego użycia atomówek) idealnym tego przykładem jest Afganistan będący gwoździem do trumny ZSRR i może USA....
Te wojny(ekonomiczne) trwają cały czas i będą trwały do czasu aż powstanie ktoś z tak dużym kapitałem że inni nie będą go w stanie kontrować czyli nigdy...

Teraz druga sprawa , sprawa "araba terrorysty" którą można spokojnie przyrównać do kwestii w skali mniejszej ale jakże podobnej "wielki murzyn"(stwierdzenie często używane przez media w USA ) który z założenia miał być bandytą i trzymać społeczeństwo pod batem.
Dzięki "arabowi terroryście" i zamachom które co jakiś czas organizują społeczność światowa żyje w strachu oraz oczywiście poświęca chętnie kolejne swoje swobody obywatelskie na walkę z terroryzmem...Co oczywiście prowadzi wiadomo dokąd.

Spokojnie można powiedzieć że "światowy terroryzm" jest kreowany przez rządy bo nie oszukujmy się skoro samo tylko USA ... wszystkie rozmowy telefoniczne, przekazy internetowe czy dane satelitarne do tego dodać pokrycie globu ziemskiego obiektywami satelitów , samolotów szpiegowskich ,to co za problem złapać grupę ludzi którzy przecież muszą gdzieś kupić broń,pojazdy,paliwo czy żywność ( nie piszę tu o bezpośrednich sprawcach zamachów wkamuflowanych w społeczeństwa tylko o mózgach tych przedsięwzięć i obozach treningowych).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-30 20:50:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-05-21 20:29:21
Posty: 1617
Lokalizacja: Kętrzyn
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 21
Zwierz@K napisał(a):
Przeczytaj też inne topici :P


done! polska dla polakow, ziemia dla ziemniakow niszczy :D

_________________
" Nie moŻesz ćpać, jak chcesz być dealerem"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.037s | 19 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net