Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-03-28 15:39:24
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Homo sapiens
PostNapisane: 2010-10-23 23:30:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Człowiek rozumny - "homo sapiens" - szczytowe osiągnięcie ewolucji. Władca Ziemi, istota doskonała, zdolna przetrwać w każdej szerokości geograficznej, niestrudzony odkrywca, wkrótce zapewne wyruszy na podbój kosmosu. Zastanawialiście się może czasem, co w nas, ludziach, jest takiego wspaniałego, co czyni nas lepszymi od innych gatunków? Całkiem sporo z nich ma tyle kończyn co my. Niektóre są do nas nawet całkiem podobne. Może więc nasz sposób chodzenia? Niedźwiedź jak chce, to też umie na dwóch łapach chodzić. Mój kot jak jest głodny również. No to może orgazm? Podobno świnie mają lepszy i dłuższy. Na bank będzie to świadomość swojego istnienia. Niestety, kolejna skucha- delfiny rozpoznają się w lustrze. Komunikacja? Każdy to umie. Nawet drzewa. A sporo jest gatunków lepszych od nas, szybszych, zwinniejszych, wytrzymalszych, silniejszych. Więc co? Co nas czyni takimi wyjątkowymi?

Pewien zbieg okoliczności.

Mianowicie w wyniku przypadku jesteśmy tymi, kim jesteśmy. Kiedy już zeszliśmy z drzew, ale jeszcze nie byliśmy "sapiens", zaczęliśmy polować inaczej niż inne małpy. Przede wszystkim byliśmy mięsożerni, a owoc nie zwiewa po drzewie przed swoim oprawcą. Ówczesny "prawie" człowiek polował w pozycji wyprostowanej, biegnąc. Zazwyczaj musiał się nabiegać całkiem sporo, zanim zabiegał swoją przyszłą zdobycz i mógł ją pochwycić. Jak zapewne wiecie z lekcji WF-u, wysiłek fizyczny sprawia, że ciało zaczyna się przegrzewać. Nasi przodkowie mieli ten sam problem, grzały im się główki. Jednak Matka Natura, jak każda matka, kocha swoje dzieci i o nie dba, dlatego następne pokolenia biegających małpek miały już łebki większe niż ich przodkowie. Główki rosły, a w raz z nimi mózgi, tylko i wyłącznie dla lepszego chłodzenia, aby mogli dłużej biec. No i stało się, urosły na tyle, powstało na tyle dużo połączeń neuronowych, że małpka zaczęła myśleć...


[center]Cogito ergo sum

-Kartezjusz[/center]

Te słowa, wypowiedziane przez Kartezjusza, to najważniejsze słowa wypowiedziane kiedykolwiek przez człowieka- to manifest naszego gatunku, obwieszczenie światu kim jesteśmy. "Myślę więc jestem"- definicja "homo sapiens". To nas czyni gatunkiem wyższym niż wszystkie inne- umiejętność samodzielnego myślenia, wysnuwania wniosków, tworzenia, kreacji, abstrakcyjnego myślenia, marzenia. Tysiące lat temu praktycznie bez użycia narzędzi wybudowaliśmy piramidy, akwedukty, okiełznaliśmy rzeki, budowaliśmy i obracaliśmy w pył całe miasta. Dziś za pomocą guzka w walizce możemy zniszczyć wszelkie życie na globie. Czy jeszcze jakiś gatunek to potrafi? Nie. Więc czemu dziś ludzie porzucają to, co czyni ich ludźmi i wracają na drzewa? Czemu cofają się w rozwoju, zaprzeczając prawom ewolucji?
[center]
[...]upupianie, gombrowiczowskie formy
choć w kieracie systemu- umysł pozostaje wolny[...]

-twórczość własna[/center]

Nie wiem czy nadal "Ferdydurke" jest lekturą szkolną, za moich czasów była. Wielu z moich rówieśników jej nie zrozumiało. To trudna książka, do której potrzebny jest kontekst, aby ją pojąć. Nie ma tez gwarancji, że to jak ja ją odebrałem jest jedyną słuszną interpretacją, charakter tego dzieła pozwala na bardzo szerokie pojmowanie pewnych kwestii. W dużym skrócie, jest to manifest światopoglądowy autora, krytyka głupiejącego społeczeństwa, mamionego i sterowanego- "upupianego". Owo upupianie to wkładanie ludziom do głów norm, zachowań, schematów, przy jednoczesnym pozbawianiu ich indywidualności, tożsamości. Wciska się ich do formy- wszyscy mają być tacy sami. Wyglądać tak samo, "myśleć" to samo, robić to samo.

Co jednak ma do tego Nietzsche? Zanim przejdę do meritum, warto wyjaśnić pewną kłamliwą kwestię, którą niedouczeni nauczyciele (cóż za piękny paradoks) wpajają uczniom- Nietzsche nigdy by nie został nazistą. Hitlerowcy totalnie wypaczyli jego filozofię, przeinaczyli i przekształcili do swoich propagandowych celów. Nietzsche w grobie się musiał przewracać gdy to ogłaszano. Ów filozof mianowicie swoją ideologię opierał na krytyce mieszczaństwa- zepsutego, dwulicowego i fałszywego moralnie, pozbawionego zasad i skrupułów. Opracował więc koncepcję superjednosetk, nadludzi, doskonałych bytów, które miałyby swoim zachowaniem dawać przykład społeczeństwu i wyciągnąć ich z moralnych nizin ku świetlanej przyszłości.


Jak już pewnie zdołaliście zauważyć, obaj panowie mówią o pewnym upadku wartości, braku moralności, kryzysie człowieczeństwa- ludzie przestają być ludźmi. Zatracają się w pracy, kłamstwach, intrygach, mamieni fortuną zaprzedają dusze. Przestają samodzielnie myśleć. A przecież to właśnie myślenie czyni nas ludźmi. Kim więc oni są?

[center]"Homo oboediens- człowiek posłuszny"[/center]

Widujecie ich codziennie. Wyglądają jak my, ubierają się jak my, mówią i poruszają się jak my. Na pierwszy rzut oka nie ma różnicy. Na drugi i trzeci też nie. Czasem ciężko ich dostrzec. Jednak jak każda anomalia, niektórzy przedstawiciele tego gatunku potrafią na siebie ściągać uwagę. Wszystkie te kretynki źle parkujące samochody, zastawiając trzy miejsca + wiatę na wózki sklepowe. Zauważyliście, że każdy, KAÅ»DY przedstawiciel handlowy wygląda tak samo? Identyczna koszula, kurtka, teczka i fryzura. Produkt prosto z formy. W ogromnej ilości korporacji panuje unifikacja strojów- panie w biurach, kasjerki, oferentki, doradcy etc- wszyscy noszą uniformy. Nawet do szkół to chciano wprowadzić. Wara wam od szkół! Wystarczająco dużo światłych umysłów zostało tam stłamszonych i wepchniętych do formy, wystarczająco dużo indywidualności zostało zabitych, bo źle prezentowali się w szeregu. Argumentem "za" był fakt, że lepiej ubrane dzieci śmieją się z tych gorzej ubranych. Więc zmieniono ubrania. Widać ktoś nie skumał, że to nie wina ubrań, tylko dzieci. A właściwie ich rodziców. Chociaż rodzice nie rozumieją problemu, bo też pochodzą z formy. Dorobkiewicze- ludzie młodzi, acz zasobni. Wszystko muszą mieć- drogie i markowe. Å»yją na pokaz, więc i na kredyt, wydając ponad miarę. Tak było od zawsze- pokazać ile się ma, choć nie ma się nawet połowy z tego na własność, bo wszystko za pożyczone. Forma... Kupują to co modne, to co trendy, to co każe nosić stylista. Mówią to co każe mówić specjalista od wizerunku. Myślą to co każe psycholog/ksiądz/polityk. Upupieni do granic możliwości. Uwielbiają Lady Gagę nie dlatego, że fajnie śpiewa, tylko tak każe trend- dają się wepchnąć w formę, tracą zdolność samodzielnego myślenia, bez pomocy czasopism, telewizji i internetu nie potrafią wyrazić swoich uczuć i emocji, muszą mieć ich gotowy substytut w postaci gotowej informacji, której nie analizują, nie kontemplują, nie wyciągają wniosków- przyjmują ją jak mantrę. Tracą wtedy swoje człowieczeństwo, umierają jako ludzie, jako "homo sapiens". Ale wcale nie odchodzą z tego świata, nie nie. Są to nadal, żyją pośród nas, "jako ludzie posłuszni, ludzie ulegli". Ulegli, podatni na manipulację, wpływy. Sterowani i kontrolowani. Są bardzo potrzebni- to idealni pracownicy- sowicie wynagradzani, więc nie zgłaszają roszczeń. Zresztą czemu mają je zgłaszać, skoro wmówiono im, że "aktualna sytuacja jest świetna"? Å»yją więc pod kloszem, karmieni ułudą, zmamieni obietnicami... Są jak zombie, nie umieją już samodzielnie myśleć, nie mogą wyrwać się z matni, bo nawet nie wiedzą, że są w niej uwięzieni. Mają pozory szczęścia. Lecz tylko pozory. Bo człowiek, aby być człowiekiem, aby być szczęśliwym, musi być wolny. A żeby być wolnym, musi sam o sobie stanowić, nikt nie może mu narzucać swej woli. Można człowiek zamknąć w więzieniu, odebrać mu wszystko, pozbawić godności, ale dopóki nie zostanie upupiony i wciśnięty do formy będzie "homo sapiens"- będzie WOLNY.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Ostatnio edytowano 2010-12-23 00:45:35 przez Zwierz@K, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-23 23:54:12 
Offline

Dołączył(a): 2006-08-17 21:05:15
Posty: 1116
Lokalizacja: dupa
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Ojej.
Przeczytałem pierwszy akapit i stwierdziłem, że to nie na dziś. Zdecydowanie.

_________________
******************** Obrazek
Morik * Ksiadz_Rozpierducha * Deathy * James * Wurg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-24 00:04:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-07-24 18:14:11
Posty: 494
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 7
Nagrywaj audio i wrzucaj na yt czy cos , mowie serio ^^

Jestes ateista?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-24 00:16:46 
Offline

Dołączył(a): 2006-08-17 21:05:15
Posty: 1116
Lokalizacja: dupa
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Słowo pisane daje większą przestrzeń interpretacyjną odbiorcy. Zostałbym przy tym.

Przeczytałem całość. Ale jeszcze wypadałoby z dwa razy, żeby to przetworzyć. Na razie zauważam, że ostatni akapit jest przepełniony goryczą. Podpisałbym się pod tym rok-dwa temu.
Wdałbym się w dalszą, jakąś-tam-polemikę, ale nie wiem czy jest ktoś, kto chciałby to czytać.

_________________
******************** Obrazek
Morik * Ksiadz_Rozpierducha * Deathy * James * Wurg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-24 18:09:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Lord3k napisał(a):
Jestes ateista?


O religii będzie temat to się dowiesz :P W każdym razie nie mam religii za opium dla mas.

Ksiadz napisał(a):
Wdałbym się w dalszą, jakąś-tam-polemikę, ale nie wiem czy jest ktoś, kto chciałby to czytać.


Zdecydowanie zachęcam do dyskusji, chociażby ja to przeczytam. Zawsze mnie interesowały punkty widzenia i spostrzeżenia odmienne od moich, bo dyskusja i konfrontacja jest twórcza. Przeczytanie czyjejś wypowiedzi czy książki to tylko połowa sukcesu, bo dostajemy jedynie suche informacje. Dopiero w rozmowie poznajemy kontekst.


Ksiadz napisał(a):
Na razie zauważam, że ostatni akapit jest przepełniony goryczą.


Może nie tyle goryczą co rozczarowaniem. Jak widać, ten proces głupienia i tumanienia społeczeństw trwa od wieków, a niewielu próbuje cokolwiek z tym zrobić. I zwykle ma się ich za wariatów i dziwaków. Ludzie nie potrafią obecnie znaleźć złotego środka, uginają się pod zalewem informacji, dyktatów i poradników, w ogóle nie myśląc co się do nich mówi i jaki to będzie na nich miało wpływ. Mało dziś mamy ludzi na tyle światłych, by ten problem dostrzegać, a co dopiero wskazywać rozwiązania. Dla mnie osobiście ostatnim był pan profesor Leszek Kołakowski, który tworzył filozofię swojską, naszą, polską, dla ludzi, przystępną, otwartą na dialog. Proste recepty na trudne czasy, że rozwiązanie zawsze jest w nas samych. Dziś już nie ma takich ludzi, dziś jest kult pieniądza i wyścig szczurów, w którym tak naprawdę przegrywają wszyscy.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-24 18:17:59 
Offline

Dołączył(a): 2006-06-12 20:04:00
Posty: 1715
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: Kobieta
Pochwały: 7
a tak w skrócie to o czym napisałeś

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-24 18:19:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Andaraste napisał(a):
a tak w skrócie to o czym napisałeś


W telegraficznym skrócie: o tobie i ludziom tobie podobnym

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-24 19:48:15 
Offline

Dołączył(a): 2006-06-12 20:04:00
Posty: 1715
Lokalizacja: Tarnów
Płeć: Kobieta
Pochwały: 7
czyli o mnie jak to?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-24 19:53:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Poczytaj, zrozum a się dowiesz :)


Powoli rozkminie cały tekst to coś "mondrego" postaram się nasmarować

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-25 00:14:08 
Offline

Dołączył(a): 2005-05-08 01:22:58
Posty: 201
Płeć: Mężczyzna
Ja się dziwię ludziom, którzy próbują rozkminić dlaczego nie są "wolni". Problem jest zbyt głęboki, aby jakiejkolwiek dużej, dobrze chłodzonej główce udało się to wszystko ogarnąć.

W skrócie: gdyby człowiek nie był posłuszny i nie ulegał modzie, nie byłoby takiego postępu. Ludzkość to stado i jesteś umieszczony w danym miejscu w hierarchii na podstawie tego jaki masz charakter i wygląd. Podaj przykład z natury kiedy samotne ("wolne") zwierze ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie. Miałbym jeszcze wiele do napisania ale mi się nie chce. Pierogi auto chleb odkurzacz. Napisałem tego posta aby ludzie go dostrzegli. Napisałem tego posta aby okazać wyższość intelektualną, oczekując iż jednostki wg mnie głupsze uznają mój post za głupi, natomiast będą się zgadzać ze zwierzakiem, tworząc mini-religię. Czuję się dumny z tego co napisałem, ponieważ daje mi to szansę iż osoba o podobnych poglądach będzie mogła zauważyć że nie jest sama i stworzy się tym samym małe podstado, któro ewentualnie może się powiększyć jeśli zostanie to zauważone i rozreklamowane przez jednostki obecne wyżej w hierarchii.

Ten post, jak i jakikolwiek post w tym topicu mogą zyskać zwolenników tworząc religię oraz modę.

Jestem trzeźwy.
Ja, czyli człowiek najmądrzejszy.

PS. Nieważne ile razy będę edytował ten post, to ciąglę będę musiał dopisywać myśli sprostowujące to co napisałem, ponieważ liczba niedopowiedzeń w nim zawarta, jest nieskończenie duża.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-25 11:01:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
QbnS napisał(a):
W skrócie: gdyby człowiek nie był posłuszny i nie ulegał modzie, nie byłoby takiego postępu.


Gdyby człowiek był posłuszny i ulegał modzie, to nadal byśmy myśleli, że Ziemia jest płaska... Ci, którzy pchnęli naszą cywilizację naprzód właśnie modzie i trendom nie ulegali, buntowali się przeciwko panującemu porządkowi, wykraczali poza swoją epokę. Jaki postęp daje to, że tak jak miliard innych ludzi kupisz sobie iPoda? Bo wszyscy mają i ty też chcesz mieć. Postęp będzie wtedy, gdy wymyślisz coś lepszego niż iPod.

QbnS napisał(a):
udzkość to stado i jesteś umieszczony w danym miejscu w hierarchii na podstawie tego jaki masz charakter i wygląd. Podaj przykład z natury kiedy samotne ("wolne") zwierze ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie.


Masa gatunków poluje i żyje samotnie i jakoś nie mają z tym problemu. Zresztą mylisz pojęcia. Nie samotność ma być wolnością, a niezależność intelektualna, którą tracimy w stadzie. Jedno z drugim się wiąże ale nie jest tożsame. Zobacz jak łatwo rezygnujemy z indywidualizmu i własnego zdania na rzecz powierzonej nam roli. Musiałeś słyszeć o eksperymencie naukowym, gdzie grupę ludzi dzieli się na strażników i więźniów, oraz jak jedni i drudzy się baaardzo w swoje nowe role wczuwali, stając się oprawcami i ofiarami. Bo mieli jakieś psychiczne defekty? Nie, to wykluczono, przeprowadzając owo badanie na różnych grupach ludzi. Po prosu determinuje ich powierzona rola, przestają myśleć o tym co oni sami by zrobili w danej sytuacji, a robią to, co zrobiłby strażnik/więzień.


Cytuj:
Ten post, jak i jakikolwiek post w tym topicu mogą zyskać zwolenników tworząc religię oraz modę.


Jeśli czytałeś Gombrowicza to wiesz, że uciekanie od formy również jest formą. Celowo o tym nie wspominałem w pierwszym poście, licząc że ktoś do tego dojdzie. Celowo też mój pierwszy post tak na prawdę nie ma zakończenia, gdyż byłoby ono sugestią, co należy zrobić, a byłoby to narzucanie woli i wpychanie do formy. W tym właśnie tkwi cały sens, aby świadomie dokonać wyboru.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-25 13:24:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
No przeczytałem :D

Hmm sam nie ulegam modzie(może z jedną rzeczą uległem, ale o dziwo początkowo śmiali się ze mnie, bo to dziewczyny nosiły - arafatki, a zaraz potem po mnie cała reszta chłopaków je zaczęła nosić)

Spodnie mam ni to dzwony ni to skejty, z UK(kupione na ciucholandi) za 5zł, obszywane by me różnymi łatami i to jest moda by me :D

Więc jestem inny niż cała reszta(nie ma drugiego jak ja ubranego - bynajmniej w Szczecinie bo w Warszawie to co drugi Cosplay po ulicy lata ;P) jakiś miszmasz koszuli itp.(teraz bluza z kapturem) bo kurtki w zimę nie uznaje :) minus 30 a ja w bluzie daje rade

Fotka( jeszcze bez arafatki ze słodką miną z przed 1,5 roku ;p)

Obrazek

ta wiem, jak to Bambo mówi "ale z Ciebie fat" ;)

ale mniejsza o wygląd.

Jedyną wyrocznią jaką słucham i to nie są media, nauczyciele itd. tylko moja wiekowa babcia która przeżyła obóz koncentracyjny i nie jest zapalonym moherowym beretem, bo uważa, że jak ktoś jest wierzący to w każdy miejscu może stanąć i się pomodlić, nie potrzeba do tego kościoła czy Radia Maryja, ale mniejsza też o to.

Å»eby nie było swój rozum mam i nieraz go używam :)

Największą porażką aktualnie są studia(w Polsce) bo nie uczą myślenia tylko kucia(bynajmniej to stwierdzam po 2 kierunkach, chociaż na tym co teraz jestem, więcej jest myślenia).


Jestem ciekaw jak się rozwinie cywilizacja za 100-500-1000 lat jak się prędzej nie rozwalą bombami i jakieś big apokalipsy je nie dotkną. Bo jak porównać to co było 1000 lat temu, to w tym momencie mamy duży skok(nie wiem jak to inaczej zinterpretować).


Spójrz na Japonię, tam każdy ma prawie te same normy zachowania, ubierania, życia itd. Źle mają ? Najbardziej rozwinięty kraj chyba na świecie. Pewnie powodem były wojny i skutki atomówek.


Najbardziej absurdalnymi zajęciami na studiach dla mnie była Etyka... kobieta feministka, nienawidziła studentów płci męskiej, ale mniejsza. Ona próbowała nam wpajać to, że życie ludzkie jest ważniejsze od życia psa(pewnie prawnie jest), ale moralnie ja się nie zgadzam bo powiedziała iż jakbym miał do wyboru zabić ukochanego psa a znienawidzonego człowieka, powinienem psa zabić... Dla mnie pies, to myślące stworzenie, może nie aż tak inteligentne jak my, ale jak się je pozna to traktuje się je jak drugą osobę. Po co by były rejestracje psów w których uwzględniamy imię i nazwisko(pana zazwyczaj) psa?


:?: Zadam wam takie pytanie jakie ona nam dała.

"Jest pluton egzekucyjny jakichś tubylców( dajmy na to 10), ty jesteś obserwatorem, a tam jakiś kapitan wydaje rozkazy, ale nagle coś mu strzela do głowy i Tobie każe wybrać jednego z tubylców, który ma zostać rozstrzelany inaczej on wyda rozkaz zabicia wszystkich i dodatkowo Ciebie."

1. Ta 10 ma rodzine(4-5 osobową każdy), którą muszą wykarmić, a bez ojców(tych co mają być rozstrzelani) ta rodzina zginie(w sensie egzystencji)
2. Jeden z tej 10 jest osobą Ci bliską(rodziną)
3. Poczucie powrotu do kraju(bo ten co wybiera jest obserwatorem przypadkowym z innego kraju) z myślą, że się wybrało tak a nie inaczej.

Wybierasz kogoś, czy nie?



Daje też możliwość do wyboru, że jednak nie zostanie obserwator rozstrzelany, ale przez to cała 10 idzie do piachu i znów klucze odpowiedzi:
1. Ta 10 ma rodzine(4-5 osobową każdy), którą muszą wykarmić, a bez ojców(tych co mają być rozstrzelani) ta rodzina zginie(w sensie egzystencji)
2. Jeden z tej 10 jest osobą Ci bliską(rodziną)
3. Poczucie powrotu do kraju(bo ten co wybiera jest obserwatorem przypadkowym z innego kraju) z myślą, że się wybrało tak a nie inaczej.

Wybierasz kogoś, czy nie?



Nie jest to dokładna treść, bo mam słabą pamięć, ale co byście wy zrobili ? i odpowiedź na to zachowanie sami sobie zinterpretujcie(sama nam kazała)
Jednymi z możliwościami tego zadania było to:






Oj jak coś jeszcze wymyśle to dopisze ;p


PS. teraz można się śmiać z mojej foty ;)



Å»eby mądrze to zakończyć, to ja dam swój ulubiony cytat "Carpe Diem"(sentencja pochodząca z poezji Horacego) i tak żyje :)

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano 2010-10-25 13:58:46 przez Cat^, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-25 13:43:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Cat^ napisał(a):
Spójrz na Japonię, tam każdy ma prawie te same normy zachowania, ubierania, życia itd. Źle mają ? Najbardziej rozwinięty kraj chyba na świecie. Pewnie powodem były wojny i skutki atomówek.


Fajnie, że właśnie Japonię przywołałeś, bo to bardzo ciekawy przykład. Niesamowicie rozwinięty kraj, ze wspaniałą kulturą. Swego czasu bardzo zdyscyplinowany i ułożony. Jednak tam ta dyscyplina ma służyć pewnemu celowi, którym nie jest tumanienie ludzi- Japończycy swoje zadania wykonują z pasją, są perfekcjonistami, dążą do samodoskonalenia. Tam kult pracy to nie pogoń za pieniądzem, lecz swego rodzaju sens życia, pracują ciężko dla swojego oraz wspólnego dobra. Spójrz na przykład jak mała jest liczba przestępstw w Japonii. Ich młodzież jest nawet bardziej atakowana seksem w mediach, komiksach czy grach, a przypadków gwałtów czy molestowań właściwie nie ma. W Japonii wzorce zachowań wypracowywano przez wieki, a nawet dziś odwołują się do tradycji samurajów, uwielbiają zawodników sumo, a najelegantszym strojem kobiety jest kimono. Wspaniała sprawa.

[ Dodano: Pon 25 Paź, 2010 ]
Cat^ napisał(a):
Zadam wam takie pytanie jakie ona nam dała.

"Jest pluton egzekucyjny jakichś tubylców( dajmy na to 10), ty jesteś obserwatorem, a tam jakiś kapitan wydaje rozkazy, ale nagle coś mu strzela do głowy i Tobie każe wybrać jednego z tubylców, który ma zostać rozstrzelany inaczej on wyda rozkaz zabicia wszystkich i dodatkowo Ciebie."

Nie jest to dokładna treść, bo mam słabą pamięć, ale co byście wy zrobili ? i odpowiedź na to zachowanie sami sobie zinterpretujcie(sama nam kazała)


W zadaniu jest możliwie odpowiedzieć tylko, że wybierasz tubylca bądź podkładasz się za niego, czy też nie ma klucza odpowiedzi?

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-25 13:49:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Przywołałem Japonie, ponieważ nie od dziś się nią interesuje i chciałbym kiedyś jakoś życie z nią związać, ale nie wiem czy tylko turystycznie czy jako część życia(zamieszkanie tam?)

Takim krajem podobny mogłyby być Chiny, ale niestety na wysoką ilość ludzi jaka tam jest i tą biedę, niestety tak nie jest. Może jeszcze inne czynniki, które nie znam.

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-25 13:54:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Cat^ napisał(a):
Przywołałem Japonie, ponieważ nie od dziś się nią interesuje i chciałbym kiedyś jakoś życie z nią związać, ale nie wiem czy tylko turystycznie czy jako część życia(zamieszkanie tam?)

Takim krajem podobny mogłyby być Chiny, ale niestety na wysoką ilość ludzi jaka tam jest i tą biedę, niestety tak nie jest. Może jeszcze inne czynniki, które nie znam.


Chiny nie będą takie jak Japonia, gdyż nie są demokratyczne. Popatrz na przykład na Koreę Północną i Południową. Południowa jest azjatyckim tygrysem, rozwiniętym gospodarczo krajem, wysoka technologia. W Północnej cieszą się, że mogą jeść korę z drzewa i chwalić Kim Dzong Ila. Jedna nacja, a jak skrajne warunki bytowania... Tylko że jak ludzie z północy mają się wyrwać, skoro większość z nich nawet nie wie, że jest inny, lepszy świat? O to do czego może doprowadzić propaganda...

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.062s | 17 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net