Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-03-28 10:28:19
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-24 17:46:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Kiedyś z nudów chciałem zrobić na podstawie tematów w FF listę scamerów, z nickami i numerami GG których używali. Pomimo szczerych chęci musiałem spasować. Większość topiców poza nazwaniem kogoś scamemrem nie zawiera żadnego sensownego dowodu. Jak już jest nick, to tylko nick postaci, nicku z forum już nie. Numeru gg też nie. Za mało danych, żeby coś sensownego przygotować. Co do poradnika jak sprzedawać/kupować postacie, na co zwrócić uwagę, to jestem jak najbardziej za, gdyby ktoś poświęcił swój czas na opracowanie takiego poradnika, to gwarantuję, że byłby on podklejony w Targowisku.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-24 20:58:54 
Offline

Dołączył(a): 2007-07-19 13:21:39
Posty: 71
Płeć: Nieokreślona
No dobra, to ja napiszę taki poradnik w oparciu o swoje doświadczenia. Warto zauważyć, że to małe gnojki dają się oscamować... wystarczy spojrzeć na poziom wypowiedzi. Takie osoby nawet nie patrzą z kim robią trade.

Z tego co zauważyłem przy sprzedawaniu GB (a przerabiałem z 80 kupców przez kilka lat) i wiem że dzieci ~14 lat chcą wszystko odrazu i strasznie im się śpieszy. Taka osoba zgodzi się prawie na wszystko pod warunkiem, że odrazu dostanie swój towar. Tylko osoby w takim wieku przelewaly mi kase bez zakupu GB na allegro (może to już kwestia polecenia albo wiarygodnosci) byle by tylko dostać kase bez czekania. Tak więc sądze, a nawet jestem pewien, że prawie wszystkie scamy są z udzialem takich osób. Jak widzą perspektywę czekania na trade moda jeden dzień to wolą sami dać calą kase najpierw a potem czekać na chara... i tu powstaje scam. Choć wiadomo, nie ma idealnych metod i nawet nie wiem jak doświadczony w handlu gracz może się naciąć... Ale nigdy nie natnie się na całą kase. Tu tak naprawdę przydał by się trade mod i myślalem nawet przez chwilę nad podjęciem się tego zadania, ale pomoglem przy 3 tradech z niekumatymi i już mam dosyć.

_________________
Sprzedaję GB w róŻnych ilościach. GB mam zawsze na sell.
Jeśli nie ma aukcji, pytaj na gg: 8872704


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-24 22:56:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Byli trade modzi ale niestety to nie zdaje egzaminu- zbyt długo po transakcji można nadal odzyskać konto.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-25 10:29:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-05-02 11:30:19
Posty: 4496
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 50
Ale po co trademod przy kupnie chara? Sporo i tak i tak mozna go odzyskac poprzez paynament info? Sam cos wiem o tym.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-25 21:11:02 
Offline

Dołączył(a): 2007-07-19 13:21:39
Posty: 71
Płeć: Nieokreślona
Wersja robocza:

Jak nie dać się oszukać.
poradnik by Rolnik

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że ten tutorial nie uchroni nikogo przed scamem w 100%. Są sytuacje, których nie da się przewidzieć, ani im zapobiec. Jak przy zakupie samochodu. Nigdy nie kieruj się emocjami, bo możesz tego szybko pożałować.

Przygotowanie do transakcji:
-Rozumiem, że 90% sprzedawców/kupców to osoby z 1 postem, ale gdy masz do czynienia z stałym bywalcem kow na podstawie jego wypowiedzi można łatwo wywnioskować z kim ma się do czynienia. Takie osoby są prawdopodobnie godne zaufania. Prawdopodobnie!

-Dowiedz się dokładnie jaki char jest sprzedawany. Nick, obecny klan, lvl, items, quests itd.
-Jeśli char jest ogólnie znany i znajduje się w dobrym klanie, to jest spora szansa na bezproblemowy zakup, ale to nie reguła. Koxpione chary to moim zdaniem zwiększone szanse na scam.

-Pamiętaj aby zapytać o SQ. Miej na uwadze, że może być więcej niż jedno SQ!

-Zwróć uwagę czy postać ma jakieś sealed items. Jeśli tak, to kup postać tylko i wyłącznie z wszystkimi informacjami dotyczącymi płatności na ostatnie pół roku, czyli tzw kody esn i końcówki numerów kont z których były robione przelewy przy zakupie kodu. W przeciwnym razie jeśli cokolwiek wzbudzi twoje podejrzenia zrezygnuj. Poprzedni właściciel może bez problemu odzyskać konto przy pomocy ticketa wysłanego z innego konta!
(nie wiem jak z kodami z allegro, czy posiadają jakiekolwiek więcej info poza samym numerem kodu)

-Przydatna jest również data urodzin przypisana do konta, ale to nie jest wymagane, a pomocne gdy zapomnisz hasła.

-Poproś o możliwość sprawdzenia konta (zalogować się). Sam login i hasło wystarczy. Jeśli sprzedajesz postać i masz na niej jakieś itemy, to nie udostępniaj! W ułamku sekundy mogą one zniknąć. Nie warto ryzykować.

-Sprawdź postać, zaloguj się na stronie (przez GF.com po zalogowaniu się, wejdź w Games-> KO -> Account-> Payment history) i sprawdź historię zakupów kodów esn i KC oraz daty. Jeśli sprzedawca twierdził, że nie było premek albo KC, to świadczy że kłamie, albo kupił niedawno tego chara, a był głupi i nie zapytał poprzedniego właściciela o premki. Decyzję pozostawiam Tobie.

-Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup takiej postaci, dobrze jest od razu zakupić na nią jakąś premkę, nawet bronze, i znać potrzebne dane do ewentualnego odzyskania konta.

-Jeśli kupujesz postać do RLB, to upewnij się czy np. personal nie był robiony, zapytaj, zaloguj się i sprawdź, bo pomimo 69lvl to z RLB mogą być nici!

Jak dobrze wykonać trade:

Najlepszą metodą sprzedaży postaci jest Cypher Ring. W tym przypadki nic cię nie interesuje i o nic nie musisz się martwić. Postać ląduje bezpośrednio na Twoim koncie.

Jeśli jednak decydujesz się na tradycyjny trade, to postaraj się o zaufanego trade moda, lecz o takiego ciężko. Bez niego trzeba sobie radzić inaczej.

Allegro, allegro i jeszcze raz allegro! Nie gwarantuje to 100% udanych transakcji ale znacznie zmniejsza szanse na jakiekolwiek oszustwa.

Kto pierwszy? Ehh wydaje mi się, że kupujący, ale to kwestia dogadania.
Domagaj się jak najwięcej! Np. połowa kasy z góry, a druga dopiero po udanej zmianie hasła.
Rozumiem, że nie każdy może się zgodzić, ale ja bez tego nie robiłem nigdy trade.
Myśl, myśl i jeszcze raz myśl! Nie działaj impulsywnie i nie daj się też sprowokować do działań których możesz potem żałować.





Coś jeszcze należało by dodać do tego?

_________________
Sprzedaję GB w róŻnych ilościach. GB mam zawsze na sell.
Jeśli nie ma aukcji, pytaj na gg: 8872704


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-25 21:52:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-20 13:08:21
Posty: 907
Lokalizacja: Gliwice
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 15
Jedyna w miarę bezpieczna opcja to Cypher Ring, nie ma innej i tyle.

A tekst z tym "myśl myśl" to jest w przypadku każdej tranzakcji najważniejszy, a i tak najczęściej pomijany ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-25 22:06:47 
Offline

Dołączył(a): 2007-07-19 13:21:39
Posty: 71
Płeć: Nieokreślona
I nie działać impulsywnie... Ile dzieciaków mówiło "ło matko, co ja mam zrobić abyś mi odrazu dał GB". Wysłuchiwałem takich lamentów że głowa mała. Raz jak sprzedawałem chara i chciałem poczekać jeden dzień ze sprzedażą, to koleś był gotów dać całą kasę z miejsca i zapłacić zaporową cenę jaką dałem w ogłoszeniu, mimo że wynegocjował prawie o połowę mniejszą... a wszystko to bo już chciał na PK iśc.

_________________
Sprzedaję GB w róŻnych ilościach. GB mam zawsze na sell.
Jeśli nie ma aukcji, pytaj na gg: 8872704


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.033s | 17 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net