Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-04-28 01:40:50
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kultura na forum cz2
PostNapisane: 2008-09-23 23:27:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Pare razy sie to juz przewijalo, raz w DevTeamie, raz na SB, czyli raz w zamknietej dla userow czesci i raz w luznej, niezbyt zobowiazujacej rozmowie. Dlatego tez pozwolilem sobie na zalozenie tego tematu, co by oficjalnie wyglosic swoja opinie i dac zarazem szanse wypowiedzenia sie szerszemu gremium.
Otoz jak wszyscy wiemy na forum od jakiegos czasu panuje "lad i porzadek", zaprowadzone coprawda ogniem i mieczem, no ale zalozmy ze liczy sie efekt. Administracji (i slusznie zreszta) zamarzylo sie forum, gdzie userzy beda sie nawzajem szanowac i wyrazac w sposob cywilizowany, bez niepotrzebnych wulgaryzmow, bez ublizania sobie. Istna utopia. Tyle tylko ze rewolucja zaczela zjadac wlasne dzieci (vide Pacan, ktory zgarna kilka warnow). Warnowano na slepo za co sie tylko dalo, w mysl zasady 1 przeklenstwo = 1 warn. Doszlo do paranoii, ze juz nawet nie za przeklenstwa warnowano, a za szeroko pojety "brak kultury i obraze". Nawet jesli to bylo w Flame Forum, ktore mialo posuadac pewna autonomie... A teraz pora na najlepsze. Trzy tygodnie po tych krwawych wydazeniach, a nawet sporo wczesniej, najwyrazniej odechcialo sie juz owego nawracania na Jasna Strone Mocy. Moderatorzy w trakcie wymiany zdan czy to na SB czy w topicach nie zwracaja juz uwagi na przeklenstwa, ktorych niezauwazyc sie nie da... Ten brak konsekwencji jst razacy...
Pozostaje wiec zapytac, po co to komu bylo ? Regulamin regulaminem, a Admini/Moderatorzy sobie ? Skoro regulamin calkowicie zabrania uzywania wulgaryzmow, to czemu znow jest ciche przyzwolenie na nie ? Tym sposobem za pol roku znow bedzie wielka czystka i warnowanie za co popadnie, zeby pokazac "kto tu rzadzi". Czy naprawde nie lepiej stworzyc na tyle sensowny regulamin, zeby uchronic sie na przyszlosc przed takimi sytuacjami ? Czy naprawde nie lepiej zakazac obrazy samego uzytkownika i jego rodziny/bliskich? I powiedzmy dac warna w chwili gdy liczba wulgaryzmow w wypowiedzi przekracza sensowny poziom ? Nikt mi nie powie ze nigdy nie zdazylo mu sie przeklnac, chocby w gniewie. Wszyscy jestesmy tylko (albo az) ludzmi. Jasne ze trzeba sie kontrolowac, panowac nad soba. Dlatego zmierzajac powoli ku koncowi swojej wypowiedzi, zglaszam jako propozycje mala aktualizacje regulaminu, z uwzglednieniem tego co napisalem wyzej. Jesli to nie jest osiagalne, to np niech calkowity zakaz obejmuje tylko forum, z wylaczeniem Flame Forum i SB, gdzie dozwolone bylyby pojedyncze przeklenstwa, ktore sie komus "wyrwaly", natomiast podtrzymany bylby zakaz obrazy uzytkownikow.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 02:36:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-09-03 19:12:35
Posty: 1547
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 20
SfierzaQ ma racje :rotfl:



p.s poinformujcie mnie kiedy będzie termin następnej czystki^^


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 07:27:15 
Offline

Dołączył(a): 2007-12-16 10:37:37
Posty: 356
Płeć: Mężczyzna
ja dostałem np warna za wypowiedz w Flame forum lol ^^ zwierz ma racje albo sprawiedliwość dla wszystkich albo wcale...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 08:27:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Ja warnowałem w sumie osoby które autentycznie wyzywały użytkowników(vide jakiś zdrio co ostatnio dostał bana ;p ) a jak ktoś o 14-15 przeklnęł gdzie ja to widzę po powrocie o 19 to myślę ze ma warna, więc nie sprawdzam(pewnie mój błęd) a nieraz poprostu widzę, że tam się komuś wymsknęło(dalej mówie/pisze o sb) to pomijam, chyba że nagminnie to robi to wtedy działam.

Jak już setki razy powtarzałem ja tam umiem się obejść bez przekleństwa, no ale taki pacan to już nie ;p i nawet sam sobie daje warny ;) ktoś tez mówił o stronniczości, jak widzę kogos nowego co bez pardonu wyzywa i coś tam podobne to traktuję go w wiadomy sposób/warn, a jak ktoś stary wyzywa(w żartach - vide gnojek) kogoś innego to ja też to traktuje jak żart, bo wiem na co mogę sobie pozwolić, będĽ sb-targowisko to też nowych ostrzegam raz, starszym użytkownikom już daje warny. Zresztę bardziej staram się dbać żeby nie było śmietniku w tematach(pewnie kazdy z adminów/modów dziennie kasuje po 20-30 postów, mój osobisty rekord to było 150+ na dzień ;p)

Anyway to działa tak, że kazdy interpretuje po swojemu, bo kazdy ma własne sumienie, jeden by wywiózł all na sybir a drugi by nawet przebaczył hitlerowi(OMG jakie porównanie...no ale tak się ma z rana przy delphi 5)

Może coś się zmieni, najlepsza opcja byłaby z flame forum(do jakiegos czasu można było sie tam wyzywać, rozumiem że tam też dawali warny? bo ja jakoś nie;p) i sb, ale też w jakimś stopniu i czasami(ewentualnie po upomnieniu pisemnym), a nie że ktoś co drugie słowo i kolejny dodany akapit przeklina, bo to brak kultury całkowitej.

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 12:44:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-03 12:00:21
Posty: 6923
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 74
Cat^ napisał(a):
Anyway to działa tak, że kazdy interpretuje po swojemu


Tu jest wlasnie Burek pogrzebany. Dlatego jakby obowiazywalo:
Cat^ napisał(a):
najlepsza opcja byłaby z flame forum(do jakiegos czasu można było sie tam wyzywać, rozumiem że tam też dawali warny? bo ja jakoś nie;p) i sb, ale też w jakimś stopniu i czasami(ewentualnie po upomnieniu pisemnym)
to nie byloby takich sytuacji i wszysy by byli hepi. I porzadek by byl na forum, tam gdzie to jest naprawde istotne (czyli w postach), a userzy mieliby miejsce gdzie mogliby sie wyszumiec ( w rozszadnych granicach, uwzglednionych wczesniej) na SB i FF.

_________________
Obrazek
Obrazek
ObrazekXbox Gamercards


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 14:44:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-30 13:57:01
Posty: 3190
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 4
Cytuj:
A teraz pora na najlepsze. Trzy tygodnie po tych krwawych wydazeniach, a nawet sporo wczesniej, najwyrazniej odechcialo sie juz owego nawracania na Jasna Strone Mocy.

a nie mówiłem? ^^
chociaż ja wam dawałem dwa tygodnie

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Pokemony wróciły ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 15:11:45 
Offline

Dołączył(a): 2007-09-07 11:08:05
Posty: 1832
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 11
To jak sie zwierz tyle spisał dam cos od siebie . Uwazam ze na forum powinna byc rownowaga nie ze userzy na nizszych stopniach a modelatory i admini wyzej . Moim zdaniem przeklinanie powinno byc dozwolone ale wiecie ze ze cos takiego '' kura ale ona szmata jebana pizda '' tylko wiecie jedno słowo max 2 TYLKO ZEBY NIE OBRAZALY 2 USERA bo wiadomo ze za obrazanie powinny po 3 warny leciec a nie ktos raz przeklnie '' ale dzis pojebana pogoda '' dostanie 3 warny a wpadnie jakas 2 osoba powie '' twoja matka jest ... '' tez po 1 przeklenstwie ale obrazliwym a tamto nikogo nie obraza wiec sa przeklenstwa za ktore nie powinno byc warnow i sa słowa nawet nie mowie o przeklenstawch co powinien byc ban !!

osobiscie chciałbym zeby była sprawiedliwosc na forum


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 17:45:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
przecież mody sę na równi z userami ?:P pacan dał se warna, wiec o so choszi ?:D ja nie przeklinam itp wiec nie dam se ze chęć do życia i miłość do ojczyzny ;p

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 19:01:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-08-05 11:36:48
Posty: 2778
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 14
PrzemuS napisał(a):
To jak sie zwierz tyle spisał dam cos od siebie . Uwazam ze na forum powinna byc rownowaga nie ze userzy na nizszych stopniach a modelatory i admini wyzej . Moim zdaniem przeklinanie powinno byc dozwolone ale wiecie ze ze cos takiego '' kura ale ona szmata jebana pizda '' tylko wiecie jedno słowo max 2 TYLKO ZEBY NIE OBRAZALY 2 USERA bo wiadomo ze za obrazanie powinny po 3 warny leciec a nie ktos raz przeklnie '' ale dzis pojebana pogoda '' dostanie 3 warny a wpadnie jakas 2 osoba powie '' twoja matka jest ... '' tez po 1 przeklenstwie ale obrazliwym a tamto nikogo nie obraza wiec sa przeklenstwa za ktore nie powinno byc warnow i sa słowa nawet nie mowie o przeklenstawch co powinien byc ban !!

nastepnym razem przemysl dwa razy, zanim cos napisziesz...

_________________
http://i88.photobucket.com/albums/k176/ ... /pacan.jpg
Something we are attach, the one thing we dying for... Nothing but pain stick in this game, searching the fortune, fame...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 20:37:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-08-20 16:36:05
Posty: 341
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 7
generalnie to zwierz ma racje. Ja osobiscie nieklne, no chyba ze mnie cos dobitnie zdenerwuje. xD wiec warna niedostalem, ale warny za slowa typu "zajebiscie","gowno"(bo slyszalem ze takie cos bylo) to z deka przesada, bo u niektorych osob ktore wychowaly sie w erze gg lub innych komunikatorow to jest jak inne slowo np: fajnie :D wiem ze porownanie lipa ale niemoglem nic innego wymyslec :D IMO Flame forum i SB poza prawem! Przynajmniej tym prawem odnosnie przeklinania xD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 21:28:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-08-05 11:36:48
Posty: 2778
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 14
Tak sb, pierwsza rzecz ktora sie na forum kazdym rzuca.... Ktos wchodzi i widzi %^£$"%"@"!£42@$@"£ no to kurde sorry ale bym wysmial forum i uznal ze to jakas dzieciniada. A swoja drog nie bede mowil dlaczego dalem te warny bo zainteresowanmu (zwierzowi) powiedzalem.

_________________
http://i88.photobucket.com/albums/k176/ ... /pacan.jpg
Something we are attach, the one thing we dying for... Nothing but pain stick in this game, searching the fortune, fame...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 22:01:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-22 14:31:19
Posty: 8750
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 127
Pacan napisał(a):
Tak sb, pierwsza rzecz ktora sie na forum kazdym rzuca.... Ktos wchodzi i widzi %^£$"%"@"!£42@$@"£ no to kurde sorry ale bym wysmial forum i uznal ze to jakas dzieciniada

tak było zawsze, jakoś nikomu to nie przeszkadzało, kto chciał ten wchodził i zostawał, kto nie, ten wychodził... nie da się każdego zadowolić...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 22:34:36 
Offline
Forumowy bot administracyjny
Forumowy bot administracyjny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-07-06 23:19:54
Posty: 3143
Lokalizacja: 100lica
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 9
peyo napisał(a):
Pacan napisał(a):
Tak sb, pierwsza rzecz ktora sie na forum kazdym rzuca.... Ktos wchodzi i widzi %^£$"%"@"!£42@$@"£ no to kurde sorry ale bym wysmial forum i uznal ze to jakas dzieciniada

tak było zawsze, jakoś nikomu to nie przeszkadzało, kto chciał ten wchodził i zostawał, kto nie, ten wychodził... nie da się każdego zadowolić...


Chcesz powiedzieć, że teraz ktoś może wejść zobaczyć że nie ma przekleństw na Sb i więcej przez to nie wejść na forum ?

_________________
Zapraszam na http://blog.jatokor.net
Zajęty ? Zobacz posty nieprzeczytane [10429] 125950

Utrzymanie strony- 1300 zł, internet- 100zł, dać komuś bana- bezcenne
Ludzie teŻ się cieszą, kogoś zabiją, kogoś powieszą
Lama, lamer - osobnik, który nie wie, Że nie wie, tym samym mniema, Że coś wie, mimo, Że nie wie

Cat^ napisał(a):
spoko dla mnie nadal masz 16 lat, bo tak mi sie utrwaliło

Cat^ napisał(a):
ze wszystkich co grali na ZłotymWarkoczu z pacanem to najlepiej wypadł jatokor

Pacan napisał(a):
bo pamietam chyba najlepiej grales na zlotym, zwierzaki koty i scary sie chowaja

Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 22:44:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-08-20 16:36:05
Posty: 341
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 7
jezeli ktos rzuca %$%&#$^ na prawo i lewo to ban na miejscu, bo koles ewidentnie niechce sie dowiedziec czegos o grze, tylko wnerwiac userow (cos jak Neext). a jezeli komus sie wymknie jak to sfiesz ladnie ujal, to mozna przymknac na to oko, no chyba ze komus sie "wymyka" nader czesto to mozna go poczestowac warnem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-24 22:48:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-22 14:31:19
Posty: 8750
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 127
jatokor napisał(a):
Chcesz powiedzieć, że teraz ktoś może wejść zobaczyć że nie ma przekleństw na Sb i więcej przez to nie wejść na forum ?

nie... chodzi mi o to, że przekleństwa zawsze były i jakoś nigdy to nikomu nie przeszkadzało... A jak ktoś chce wyjść z takiego powodu no to sorry... ale chyba jeszcze takiego przypadku nie było i jakoś mi się nie wydaje żeby ktoś walnęł focha bo inni przeklinaję...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.039s | 17 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net