Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-03-28 23:18:59
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zwyk?y priest
PostNapisane: 2005-08-01 10:28:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-09 21:51:04
Posty: 159
Płeć: Kobieta
Widze ?e wszyscy battle priest robi? ale i tak umieszcze tu poradniki odno?nie zwyk?ego priesta (mog? te? dotyczy? i bp :P).
Nie ja je pisa?em a po pewnym czasie bardzo doceni?em:

1 poradnik bardzo dobrze napisany, niestety nie za bardzo pami?tam sk?d go mam :/ ale chyba nie z tego forum jakby co prosz? przypomnienie bo chc? si? z autorem skontaktowa?.

Napisa?: Praqa
Cytuj:
1. Wst?p

Priest jest jedn? z ciekawszych profesji w KO. Priest pe?ni rol? spoiwa scalaj?cego party razem. Party bez priesta najcz??ciej bardzo szybko ko?czy dzia?alno??, natomiast z priestem potrafi gra? naprawd? d?ugo.

Niestety Klecha bez party nie znaczy zupe?nie nic. Tak jak inne profesje potrafi? solowa? potworki to klecha (w wi?kszo?ci wypadk??w) niestety ma z tym du?e problemy.

Prawdziwa gra priestem zaczyna si? dopiero po osi?gni?ciu 57 (no mo?e 54) poziomu w momencie gdy jest warto?ciowym nabytkiem party w CZ czy na wojnie. Wysoki priest jest r??wnie? nieodzowny przy klepaniu boss??w.

Kiedy? napisz? tutaj ja wygl?da ?ycie priesta po 60-tce lecz na razie nie dysponuj? tak? wiedz?.

2. Zaczynamy

Uwierzcie mi granie niskim priestem potrafi by? nu??ce. Lekarstwem na znu?enie jest szybkie expowanie. Dlatego jedynym s?usznym wyborem priesta jest p??jscie w buff/heal.

Buffer expuje w zawrotnym tempie. Zawsze znajdzie party. Mo?na ?mia?o powiedzie?, ?e nawet jest w stanie przebiera? w party zgodnie z upodobaniami. Ka?de party potrzebuje buffa dlatego najpierw trzeba rozwija? w?a?nie t? ga??? (u?ywaj?c heala 60). Potem po zape?nieniu si? Aury inwestujemy w Heal.

Ktos mi w tym momencie mo?e zarzuci?, dlaczego nie p??j?? w Holy.
Holy wolno leweluje - co z tego, ?e leczysz party jak i tak Ciebie kickn? jak tylko przyjdzie Buffe/Healer. Powinni?my sie na pocz?tku skupi? si? na szybkim expie bo je?eli b?dziemy wolno lewelowa? szybko sie do priesta zniech?cimy.

2. Dystrybucja stat point??w

Statystyki powinni?my rozwija? na zasadzie - zobacz jakie ma wymagania Chitin Pauldron +6 i r??wno do nich rozwijaj Int i Str.

3. Dystrybucja skill point??w

Do lewelu 42 w zasadzie powinni?my rozwija? g???wnie Aur? osi?gaj?c na tym?e lewelu fajnego buffka 960. Potem nast?puje zwrot o 180 stopni gdy? na nast?pnych lewelach rozwijamy tylko Heal (pozostawiaj?c Aur? na poziomie 42). Celem tego zabiegu jest uzystaknie na poziomie 48 - 36 punkt??w w Heal co pozwoli nam leczy? 960 hp. Taki priest 960/960 mo?e ?mia?o chodzi? na ka?de party.

Po 48 lewelu zaczynamy rozwija? tylko Aur? aby na poziomie 54 mie? ju? buffka 1200. Nast?pne dwa poziomy (55,56) to 3 punkty w heal aby uzyska? 39 skill point??w i fajnego restora 1500. Na 56 poziomie zaczynamy znowu ?adowa? w Aur? aby na 57 poziomie mie? ju? buffa 1500 i grupowego buffa 1200.

Po poziomie 57 w zasadzie nie ma ju? nic do rozwijania tylko czekanie na 60 i ostatniego buffka 300 do obrony.

39 punkt??w w heal spokojnie wystarczy dlatego pozosta?e 3 punty mo?na zainwestowa? w kl?tw? Malice (Holy) zdejmuj?c? 20% obrony przeciwnikowi. Kl?twa ta przyda si? na wi?ksze potworki (DM, bossy) no i na PvP (efekt psychologiczny - Maj? debuffera rzuca kl?twy Spierdalamy !!! )
Mo?na te? poczeka? do 62 lewelu i zamiast rozwija? 62 masterskilla przerzuci? 45 punkt??w w heal i uzystka? 1920 Heala.

4. Ile? mo?na gra? bufferem, czyli reskill

Tak mamy ju? 57 level i powinni?my si? zastanowi? co dalej robimy ze swoim priestem. Mamy kilka wyj??.

a) Holy/Heal - dobry debuffer (Orki i Bossy strze?cie si? !), potrafi podnosi? zabitych za 30 kamyk??w co mo?e sta? si? ?r??d?em niez?ego zarobku. Expowanie ograniczone do apo/deru gdy? na innych spotach potrzeba buffera, chyba ?e na harpiach maj? swoje buffki ze scrolli lub jest tam r??wnie? buffer.

Heal/Buff - super na wojn? i do CZ z uwagi, ?e ma grupowego heala. Expowanie ograniczone do Apo/Deru chyba, ?e na 59 levelu wrzuci 42 punkty w Aur? - mo?na wtedy ugry?? harpie. Na 60 levelu robi bardzo fajne miksturki lecz?ce co mo?e sta? si? niez?ym ?r??d?em dochodu.

c) zostajemy przy Buff/Heal - nieograniczone mo?liwo?ci expowania, baaardzo fajne (bo tanie) buffki na wojn? i w CZ i czasami przydatny heal 960 oraz restor 1500. Niestety coraz cz??ciej wi?kszo?? ludzi na wojnie i w CZ do PK korzysta ze scrollowych buff??w (bo sa wygodniejsze i nie takie znowu drogie) dlatego do PK raczej nie przydaje si? zbytnio.

Generalnie zasada jest taka, ?e klan dop??ki wi?kszo?? nie zrobi 61+ leveli potrzebuje do expowania buffera. Potem wszyscy maj? na tyle du?o kasy, ?e mog? si? bez buffera oby? u?ywaj?c scrolli.

Klan 61+ -tek zaczyna zdobywa? National Pointy (expowanie nie tak bardzo juz rajcuje - po?owa expa za potwory). Do PK najlepszy jest healer/debuffer. Taki priest na 62 je?eli zrezygnuje z judgmenta ma ju? pe?nego heala i parasite.

Natomiast do boss??w idealny jest debuffer/healer.

Zauwa?y?em, ?e podstawa to osi?gni?cie u priesta 62 levela. Niestety ?eby to osi?gn?? czeka nas droga krzy?owa pomiedzy levelami 61 i 62. Dostaje si? wtedy po?ow? expa za stworki, a na level potrzeba ponad 130 milion??w expa. Dopiero na wymeczonym z wielkim trudem 62 levelu mo?na spokojnie odpu?ci? sobie expowanie i zosta? super priestem Full Holy/Heal -1920 lub Full Heal/Holy-Parasite. Oj taki prie?cik to dopiero wymiata. Oczywi?cie trzeba zrezygnowa? z Judgementa (ale kt??ry priest to g??wno potrzebuje - chyba tylko battlepriest)

Granie bufferem na 62 levelu jest bezsensowne bo o 5 leveli ni?si bufferzy (57) maj? sumie podobn? warto??, a pozatym od czego s? wci?? taniej?ce scrolle, kt??re przy PKowaniu s? znacznie lepsze od rzucanych przez priesta (CureCurse od razu przywraca scrollowe buffki i nie trzeba buffowa? ludzi od nowa).

5. Skille na 70 levelu

Oke nie ka?dy wie jakie skille dostaje priest na 70 levelu (uaktywniaj? si? one po zrobienu master skilla na 60). Oto one:

a) Heal: Critical Restore - leczenie 3000 HP przez 20 sekund ca?ego party (ka?dy z cz?onkow party co sekund? dostaje 150 HP)

Aura: Imposingness - buff 2000 HP oraz Blessings of God - z opisu wygl?da mi to na masowego Cure Curse

c) Holy: Subside - kl?twa obni?aj?ca atak o 20% - mas??wka oczywi?cie

...i jeszcze jeden fragment:

Healer musi mie? sporo many na leczenie. Zrobienie battle priesta polega na tym, ?e wszystko ?aduje si? w si??. Przy niskiej inteligencji za du?o tej many na leczenie nie zostaje.

Pozostaj? wi?c dwa wyj?cia

1. Nie robi? battle priesta
2. Battle priest Holy/heal

Dodam jeszcze, ?e porz?dny battlepriest ma wszystkie itemy z bonusami do si?y tzn. bi?uteria/pas +9 Str (ewentualnie unikaty) oraz wszystkie ciuszki minimum +7 (czyli po +12 str). Wynikowa si?a takiego battlepriesta wynosi sporo powy?ej 300 i razem z mirage +7 stanowi prawdziw? maszynk? do mielenia mi?sa. Battlepriesta robi si? powy?ej 62 levela kiedy dochodzi skill "Judgement" wtedy combo - Parasite + Judgement robi wra?enie.

Z powy?szego wynika, ?e nie warto robi? battlepriesta od zera gdy? na itemki dla niego nale?y wyda? naprawd? sporo kasy. Proponuj? zrobi? sobie battlepriesta jak si? ma skompletowany dla niego set i troszk? kaski na ewentualny reskill z powrotem

Acha - g???wna wada battle priesta - kolosalnie ma?a obrona - dlatego jest to ulubiona profesja do zdejmowania z ?uku , a jak si? dostanie wsiowego Malice'a to lepiej takim battle priestem albo szybko robi? Cure Curse (wariant nierozwa?ny) albo szybko spierdala?


2 poradnik niestety ju? nie polski i jest z forum myko dotyczy rozdzielenia skill point??w
niestety go nie wkleje bo jest tam sporo tabelek a o to link:
http://koforum.e-games.com.my/?f=21&m=42724


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-01 14:35:24 
Offline

Dołączył(a): 2005-08-01 13:50:19
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Na dobry pocz?tek co? napisze o sobie.

Jestem zwyk?ym priestem, do 59 lvlu by?em buff/heal a teraz jestem heal/buff. Jako zwyk?y priest wydaje mi sie ze najwazniejsze jest HP, mam aktualnie 100 w str i 170 w int (na chitin +6/10 HP set) i wszystko co sie da mam z Health bonusem. Aktualnie z buffem mam co? ~4100 HP.

Dlaczego heal/buff ?
Na lvl 61 chce chodzic na expa i pk, poniewaz sa HP&AC scrolls bycie bufferem nie ma sensu w pk, mam 42 skill pointy w buff wiec do aposow/deru sie zalapuje bez problemu :)
Wojny to juz zupelnie inna spiewka, najwazniejsze jest utrzymanie party (spamowane mass heala :) ) i siebie (dlatego pakuje w HP) przy zyciu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-01 16:12:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-09 21:51:04
Posty: 159
Płeć: Kobieta
No a ja mam problem :/
55 i 12% do 56 powoli zbli?am sie do 60 :> a dalej nie wiem jakie skille p???niej :/
Zosta? dalej buff/heal(1920) czy reskill na Heal/Buff a mo?e Heal/Ress sam nie wiem ???

Powiedz co? wi?cej jak ci si? gra z takimi skillami :P do CZ chodzisz bior? ci? do party ? :D

Czekam na odpowied? w sumie nie musisz si? spieszy? jeszcze z 3 lvle do reskilla :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-01 16:33:28 
Offline

Dołączył(a): 2005-08-01 13:50:19
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
No 60 to juz powa?ny level, musisz sie zastanowi? co dalej chcesz robi?.

Jak chcesz zabija? mn??stwo ork??w/ludzi to polecam battle priesta i Holy/Heal
Jak chcesz by? dalej zwyk?ym priestem to wtedy Heal/Holy (jednak party heal duzo daje)

HP/AC skrole powoduja, ?e bycie buffem nie ma sensu w pk.

Co do mnie, od czasu do czasu w cz bywam, ale tylko i wy??cznie klanem :) (przypadkowa zbieranina nie ma sensu) i jak pk to juz wtedy komunikacja g?osowa, chat jest zbyt powolny :). Efekty mojego chodzenia do cz s? ... r???ne ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-01 17:24:23 
Offline

Dołączył(a): 2005-06-21 14:30:21
Posty: 1955
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 1
No raczej nie kiepskie te efekty jak masz 1xxx np ;)

Gram teraz od nowa na Deimosie. Mam priest lvl 56 normalny (?adne tam bp:P). Skille roz?o?one (na obecnym lvlu) heal 36, buff 55, holy 3. Mam 1200 hp buff, 200 ac, 960 heal i malice. Gra mi sie poprostu _?wietnie_ max szuka?em party mo?e 15 minut ^_^.
Nie kt??rzy twierdz? ?e te 3 punkt po 54 lvl (na kt??rym dostajemy buff 1.2k) warto da? w heal w i mie? to wi?ksze restore. Ja tam restore nie u?ywam wi?c wpakowa?em sobie w malice.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-01 19:31:56 
Offline

Dołączył(a): 2005-08-01 13:50:19
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
To z wojen.

Buff/Heal/Malice to dobry wybor, sam kiedys taki by?em :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-01 19:50:44 
Offline

Dołączył(a): 2005-07-29 14:37:36
Posty: 61
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Odradzam priesta mam kumpla z 28 lvl i nie daje rady ze szczurkami w abyss :/:/ ale nie wiem czyja to wina :D priesta czy kumpla :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-01 19:52:53 
Offline

Dołączył(a): 2005-06-21 14:30:21
Posty: 1955
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 1
Kumpel nie wie chyba po co jest priest.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-01 19:53:11 
Offline

Dołączył(a): 2005-07-29 14:37:36
Posty: 61
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Mo?e ... :] :] :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-01 20:35:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-05-05 20:03:09
Posty: 208
Lokalizacja: Bia?obrzegi
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Chcialem tylko zauwazyc ze bp nie jest juz tak czesto spotykany jak kiedys :) Teraz bardzo czesto robia normal priestow, a ja jestem z tego w miare zadowolony bo sam latam bp :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-02 10:08:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-07-19 18:50:49
Posty: 38
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
pi?kny temat wyja?niaj?cy dlaczego scrolle zabieraj? bufferom prace(chyba ?e sie ma 70lvl)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-02 11:06:36 
Offline

Dołączył(a): 2005-08-01 13:50:19
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Bycie healerem na lvl 60 ma jeszcze t? zalete, ?e mo?na robi? i sprzedawa? HP pots.
Wczoraj przed wojnami sprzeda?em ponad 2.5 k :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-02 11:49:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-05-27 19:39:18
Posty: 234
Lokalizacja: TURKmenistan
Płeć: Mężczyzna
Teraz nawet na 70 lvl'u buffer jest ?rednio przydatny, wesz?y nowe scroll'e i jest teraz 2000hp oraz 400def.(dost?pne dla lvl'i powy?ej 62)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-02 11:52:15 
Offline

Dołączył(a): 2005-06-21 14:30:21
Posty: 1955
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 1
Te scrolle wycofali.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-02 13:00:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-07-23 19:23:28
Posty: 226
Lokalizacja: Ustka
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 1
nie nie wycofali scroolo??w s? dalej
widzia??m scroola 1000 hp od 31 lvla ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.049s | 17 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net