Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-04-18 22:11:50
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Linux
PostNapisane: 2005-05-20 17:09:06 
Czy znacie jakies porzadne strony o linuxie oprocz linux.pl i newbie.linux.pl? Dopiero zaczynam przygode z linuxem i chcialbym troche poczytac na temat tego systemu. :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-05-20 20:23:19 
http://www.slackware.pl/
http://forum.slackware.pl/


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-05-20 22:13:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-16 16:05:51
Posty: 39
Lokalizacja: Wroclaw
Płeć: Mężczyzna
www.asseq.pl - mo??e do poczytania niezawiele, ale s??? newsy o nowych dystrybucjach i FTP ^^


BTW: A jakiej dystrybucji zdecydowa??es si??? u??ywa???? I jak tam wra??enia :) (sam chce zacz???c u??ywa??? linuksa, ale nie wiem jakie distro wybra???)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-05-20 23:25:29 
Ja wybralem slacka 10.1 (wczesniej byly redhaty, mandraki, auroxy, i duzo innych). To jest pierwszy linux ktory sie normalnie wylaczyl u mnie (ja mam troche specjalny sprzet :D ) no i najwazniejsze dla mnie - myszor normalnie jezdzi :)

A co do wrazen: Neostrade podlaczylem w 5 minut, instalacja opery zajela mi 2 minuty a tlena nie udalo mi sie uruchomic tak zeby dzialal stabilnie. Do tego dochodza problemy z dzwiekiem (a w zasadzie jego brakiem :?) oraz standardowe bledy bazy mysql na starcie systemu. Ale nie jest to takie obiektywne bo wczoraj zainstalowalem a dzisiaj jakas godzine testowalem i instalowalem kilka rzeczy. Jezeli jednak bedzie mnie zaskakiwac tak jak do tej pory to kto wie, moze ktoregos dnia zostane na linuxie :?:

[ Dodano: 2005-05-21, 15:10 ]
No to teraz moge sie wypowiedziec dosyc obiektywnie. Dziwek udalo mi sie zrobi (Kmixer i wszystko jasne :) ), necik dziala bardzo ladnie. Jeszcze troszeczke musze podzialac z fontami ale mysle ze bedzie dobrze. Jak znajde jakis dobry odtwarzacz mp3/ogg i dokonfiguruje linucha to chyba na nim zostane :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-06-17 13:48:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-10 15:14:44
Posty: 1103
Lokalizacja: localhost
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 13
Ju?? drugi raz wznawiam jaki?? historyczny w???tek na forum, ale wydaje mi si???, ??e w tym przypadku warto :grin:

Nh2003 napisał(a):
Czy znacie jakies porzadne strony o linuxie oprocz linux.pl i newbie.linux.pl? Dopiero zaczynam przygode z linuxem i chcialbym troche poczytac na temat tego systemu.

Kilka podstawowych link??w:
http://linuxpub.pl/
http://linuxnews.pl/
http://www.jtz.org.pl/
http://linux.sky.pl/
http://linuxpackages.net/
oraz jak zawsze:
kernel.org ;)

Mam nadziej???, ??e Tw??j zapa?? do Linux'a nie wygas?? tak, jak ten w???tek na forum :)

Je??eli masz pytania w kwestii techniczej do Slacka, to PM do mnie.

_________________
Cela est bien dit, rÊpondit Candide, mais il faut cultiver notre jardin Voltaire
La única diferencia entre un loco y yo es que yo no estoy loco. Salvador Dalí­
And the things you can't remember tell the things you can't forget Tom Waits


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-06-17 15:53:19 
Zubaran_PL napisał(a):
Mam nadziej???, ??e Tw??j zapa?? do Linux'a nie wygas??

Zapal nie ale na ten moment kazda dystrybucja ktora zainstaluje rozsypuje sie u mnie po ok 2-3 godzinach. Nie wiem jak to robie ale jakos mi to tak samo wychodzi :?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-06-17 16:36:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-10 15:14:44
Posty: 1103
Lokalizacja: localhost
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 13
Tak z pocz???tku bywa, ??e to czy owo nie dzia??a.
Ja te?? sporo si??? nainstalowa??em r????nych dystrybucji zanim ostatenie spocze??em na Slacku.

Jestem jednak ciekaw co rozumiesz po poj???ciem "rozsypuje" ?
Co konkretnie si??? dzieje? :roll:

_________________
Cela est bien dit, rÊpondit Candide, mais il faut cultiver notre jardin Voltaire
La única diferencia entre un loco y yo es que yo no estoy loco. Salvador Dalí­
And the things you can't remember tell the things you can't forget Tom Waits


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-06-17 18:17:53 
Ojjejjj... jak ci Nh2003 opowie co si??? dzia??o tak obrazowo jak mi to spadniesz z krzes??a i stwierdzisz tak samo jak jeden nasz klasowy linuksiarz: "We?? ty lepiej zosta?? na windzie..."


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-06-17 19:03:33 
Poczawszy od mojego ulubionego tekstu przy starcie "Kernel panic" (nie zawsze sie pokazuje), poprzez laczenie sie XMMS-a z serwerem wydruku az na laczeniu sie neostrady poprzez siec lan (na lanie szuka serwera autoryzacji neo) i zawieszeniu sie kompa (calego kompa, nie tylko nakladki graficznej).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-06-18 10:26:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-10 15:14:44
Posty: 1103
Lokalizacja: localhost
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 13
To masz przynajmniej "ciekawie" :D

Ja tymczasem ani z krzes??a nie spad??em, ani nawet bardzo si??? nie zdziwi??em, bo sam cz???sto instaluj??? znajomym Linuxa i wiem, z czym si??? to wi?????e. M??j ulubiony tek??cik brzmia?? mniej wi???cej tak:
Kod:
Found Pentium IV XXXX Mh, number of processors: 0"


Widz???, ??e troch??? ju?? nie masz si?? to tego wszystkiego, wi???c nie b???d??? Ciebie szczeg??lnie dr???czy?? :)

Jedynie podam kilka punkt??w, kt??re warto przetestowa???, kiedy ju?? naprawd??? nic nie dzia??a:
    - zainstaluj Slacka 10.1 ale BEZ KDE!! (w szczeg??lno??ci nale??y unika??? modu??u d??wi???ku stosowanego w KDE - artsd, u??ywa??? zamiast niego OSS, lub najlepiej ALSA)
    - zainstalowa??? j???dro 2.6.X (najlepiej r???cznie skompilowa???, a je??eli nie to zaufa??? na tym z dystrybucji - w Slacku jest na drugim CD, trzeba doinstalowa???)
    - wy?????czy??? wszystkie niepotrzebne demony (r??wnie?? serwer wydruku cups; mysql; itp. - mo??na je w ka??dej chwili odpali??? jak b???d??? potrzebne; jednak nie nale??y usuwa??? demon??w o niewiadomym dzia??aniu)
    - wy?????czy??? obs??ug??? myszki na konsoli tekstowej
To chyba te najwa??niejsze.

Je??eli masz jeszcze troch??? ochoty, spr??buj tak zrobi??? jak opisa??em, je??eli nie - zr??b EOT na tym w???tku :P

_________________
Cela est bien dit, rÊpondit Candide, mais il faut cultiver notre jardin Voltaire
La única diferencia entre un loco y yo es que yo no estoy loco. Salvador Dalí­
And the things you can't remember tell the things you can't forget Tom Waits


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-06-18 11:27:41 
kernel byl rekompilowany (wersja 2.6.11.11) do tego caly czas alsa + oss (jak alsa nie dziala to oss). Demoanami sie juz bawilem, nic nie dawalo.
A zeby bylo smieszniej, u mnie sypia sie:
-Slack 10.1
-mandriva
-mandrake 10.1 power pack

+ multum innych dystrybucji ktore wczesniej instalowalem.

Linuxa zainstaluje znowu ale dopiero jak sie faktycznie zaczna wakacje.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-06-18 14:09:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-10 15:14:44
Posty: 1103
Lokalizacja: localhost
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 13
Nh2003 napisał(a):
kernel byl rekompilowany (wersja 2.6.11.11)

No to chyba st???d te "Kernel panic" :wink:

Nh2003 napisał(a):
A zeby bylo smieszniej, u mnie sypia sie:
-Slack 10.1
-mandriva
-mandrake 10.1 power pack


Co to dw??ch ostatnich pozycji to si??? nie dziwie, zdecydowanie odradzam ich stosowanie. W sumie dystrybucji masz blisko tysi???c, wi???c pewnie b???dzie jeszcze co testowa??? :D

Nh2003 napisał(a):
Linuxa zainstaluje znowu ale dopiero jak sie faktycznie zaczna wakacje.

Spoko, czekam zatem na relacj???, miejmy nadziej???, ??e pomy??ln??? :)

_________________
Cela est bien dit, rÊpondit Candide, mais il faut cultiver notre jardin Voltaire
La única diferencia entre un loco y yo es que yo no estoy loco. Salvador Dalí­
And the things you can't remember tell the things you can't forget Tom Waits


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-06-18 16:52:14 
panika kernela pojawiala sie zarowno przy oryginalnym kernelu jak i przy rekompilowanym. Juz nie wiem o co w tym chodzi...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-06-18 18:00:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-10 15:14:44
Posty: 1103
Lokalizacja: localhost
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 13
To faktycznie masz problem.
Kernel panic to b?????d statyczny i powinien wyst???powa??? albo zawsze albo nigdy. Tak wi???c je??eli raz system odpali?? si??? dobrze i nic nie miesza??e?? w systemie (ani z partycjami) to nie powinien wyst???powa??? p????niej.

Przyda??yby si??? bardzo logi systemowe z tych odpale?? z b?????dami (o ile oczywi??cie powsta??y), w??wczas m??g??bym co?? wi???cej doradzi???.

Narazie mog??? doda???, ??e mo??esz spr??bowa??? odpala??? j???dro z parametrem "noapic", nie wiem czy to pomo??e, ale te?? niczym si??? nie ryzykujesz.

_________________
Cela est bien dit, rÊpondit Candide, mais il faut cultiver notre jardin Voltaire
La única diferencia entre un loco y yo es que yo no estoy loco. Salvador Dalí­
And the things you can't remember tell the things you can't forget Tom Waits


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-06-18 20:19:49 
Zubaran_PL napisał(a):
je??eli raz system odpali?? si??? dobrze i nic nie miesza??e?? w systemie (ani z partycjami)

pierwsze odpalenie systemu roznie sie konczy. Czasami odpali sie normalnie, raz wezmie wywali cernel panic a jeszcze czasami sie powiesi. Logow niestety nie mam.

A co do partycji. Juz nie wiem ile razy byly zakladane od poczatku i nadal jest to samo.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.035s | 17 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net